/

/

Szkolenia z programów biurowych – wybierz coś dla siebie

Microsoft Word

Programy biurowe to najbardziej podstawowe oprogramowanie, które stosuje się w niemal każdej firmie. Zarówno programy do edycji tekstów, jak i przygotowywania prezentacji czy tworzenia arkuszy kalkulacyjnych, jak i te do pracy zdalnej nad dokumentami są niezbędne w codziennym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa. Chcesz się nimi płynnie posługiwać? Sprawdź, jakie kursy z programów biurowych są dostępne.

Szkolenia z programów biurowych – sposób na poszerzenie kwalifikacji

Chociaż mogłoby się wydawać, że obsługa programów biurowych nie wymaga długiej nauki, w rzeczywistości większość użytkowników wykorzystuje tylko ich bardzo podstawowe funkcje. Tymczasem niepozorny Word czy PowerPoint oraz Excel to potężne narzędzia, które sprawdzają się bez zarzutów w zastosowaniach profesjonalnych. Trzeba tylko wiedzieć, jak obsługiwać ich zaawansowane funkcje. Właśnie w tym celu powstały kursy z programów biurowych. Możesz z nich skorzystać w różnych formach.

Szkolenia z programów biurowych odbywają się zarówno stacjonarnie, jak i on-line, przy czym ta druga forma staje się coraz popularniejsza – choćby z uwagi na trwającą sytuację pandemiczną. Możesz wziąć udział np. w:

  • webinarach, podczas których grupa pracuje na żywo z trenerem i może poznać nowe i nieznane sobie funkcjonalności oprogramowania biurowego,
  • kursach z programów biurowych w formie szkoleń video – wystarczy wykupić do nich dostęp, aby móc w dowolnym momencie skorzystać z materiałów,
  • szkoleń z programów biurowych na platformach e-learningowych – rozbudowanych, multimedialnych i często wzbogacanych o moduły testowe.

Szkolenia z programów biurowych, czy tostacjonarne, czy to online, są zazwyczaj realizowane w bardzo praktycznej formie – wykłady są połączone z ćwiczeniami.

Jakie kursy z programów biurowych warto przejść?

Zakres szkoleń z programów biurowych jest bardzo szeroki. Znajdziesz wśród nich takie przeznaczone dla osób zupełnie początkujących, stawiających pierwsze kroki w świecie Office 365 i podobnego oprogramowania, jak i dla zaawansowanych. Są to np. kursy Excela, na których tworzy się makra z elementami programistycznymi czy kursy PowerPointa, po których można przygotowywać bardzo profesjonalne prezentacje. Przyjrzyj się bliżej aktualnie dostępnym opcjom i zadecyduj, czego potrzebujesz. Kursy z programów biurowych wzbogacą Cię o nowe, przydatne kompetencje, które są niezbędne na nowoczesnym rynku pracy. Listę szkoleń i kursów z programów biurowych, w tym wchodzących w skład pakietu Microsoft Office znajdziemy na https://eventis.pl/szkolenia/office, gdzie zgromadzono szkolenia i kursy od ponad 700 firm szkoleniowych z całej Polski.

Szkolenia z programu Word

Każda osoba posługująca się w pracy zawodowej programem Word powinna wiedzieć i umieć między innymi jak zastosować twardą spację, jak wyjustować tekst w Wordzie, edytować akapity czy też jak zapisać word w PDF. Zaawansowani użytkownicy mogą być zainteresowani również zagadnieniami takimi jak automatyzacja uzupełniania informacji w programie Word, tworzenie korespondencji seryjnej z użyciem programu Word itp. Wszystkie te zagadnienia możemy poznać na kursach z programu Microsoft Word organizowanych online oraz stacjonarnie.

Szkolenia i kursy Excel oraz kursy VBA

Celem tego typu kursów i szkoleń jest zapoznanie użytkowników z możliwościami programu Excel oraz wbudowanego w niego edytora języka VBA, który pozwala zautomatyzować cały szereg działań na plikach excel oraz tworzyć interaktywne formularze. Kursy z Excela występują zarówno w wersji dla początkujących, czyli użytkowników, którzy jeszcze w ogóle nie pracowali w programie Excel, jak i na poziomach średniozaawansowany i zaawansowany. Pozwala to dostosować poziom kursu do własnych potrzeb. Podobnie jak w przypadku kursów z Word, kursy i szkolenia z Excela z powodzeniem realizować można online, w tym również w postaci kursów multimedialnych, w których otrzymujemy dostęp do szeregu lekcji nagranych w postaci filmów wideo.

Kursy i szkolenia z PowerPoint

PowerPoint jest trzecim najczęściej wykorzystywanym programem wchodzącym w skład pakietu Office. Jest wyjątkowo często wykorzystywany przez menedżerów, działy marketingu i reklamy, działy szkoleń itp. Pozwala w efektywny i kreatywny sposób prezentować rozmaite treści, od tym podstawowych, po rozwinięte materiały edukacyjne, promocyjne czy produktowe. Kursy poświęcone PowerPoint uczą nie tylko posługiwania się tym programem, ale również zasad tworzenia efektywnych prezentacji i prowadzenia ich przed szerszym gremium słuchaczy. Znajdziemy je zarówno online, jak i w postaci szkoleń tradycyjnych, realizowanych w sali szkoleniowej.

2 odpowiedzi na „Szkolenia z programów biurowych – wybierz coś dla siebie”
  1. Awatar Excel to podstawa
    Excel to podstawa

    generalnie bez excela jak bez ręki w biurze

  2. […] Przeczytaj też: Szkolenia z programów biurowych (Word, Excel, PowerPoint). […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *