/

/

Power BI – co to jest i do czego służy Power BI?

Power BI

Power BI to popularne narzędzie do analizy danych przygotowane przez firmę Microsoft. Coraz więcej firm rozumie i chce skorzystać z zalet jakie niesie nowoczesna analiza i wizualizacja danych. Dowiedz się najważniejszych rzeczy o BI i narzędziu Power BI.

Co to jest Power BI?

Zastanawiasz się co to jest Power BI? Power BI to narzędzie business intelligence opracowane przez Microsoft, które pomaga użytkownikom wizualizować i analizować dane. Posiada potężny zestaw funkcji, które pozwalają użytkownikom szybko i łatwo tworzyć interaktywne wizualizacje danych, analizować dane i dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi. Power BI udostępnia również API i platformę chmurową, dzięki czemu użytkownicy mogą łatwo łączyć się ze źródłami danych, udostępniać wyniki online i współpracować z innymi w czasie rzeczywistym. Power BI posiada również pulpity nawigacyjne, które pozwalają użytkownikom na szybki przegląd danych, identyfikację kluczowych trendów i podejmowanie świadomych decyzji. Dzięki Power BI użytkownicy mogą tworzyć wspaniałe wizualizacje, które sprawiają, że ich dane są łatwiejsze do zrozumienia i bardziej atrakcyjne. Krótko mówiąc, Power BI jest nieocenionym narzędziem dla każdego, kto chce nadać sens dużej ilości danych.

Czym dokładnie jest BI?

Business intelligence (BI) to termin określający proces gromadzenia, analizowania i wykorzystywania danych do podejmowania świadomych decyzji biznesowych. BI pomaga organizacjom w identyfikowaniu możliwości i podejmowaniu lepszych decyzji, które ostatecznie prowadzą do zwiększenia zysków i rozwoju. BI może przybierać różne formy, od ręcznego przeglądania danych po wykorzystanie zaawansowanych narzędzi analitycznych do odkrywania trendów i spostrzeżeń. Obejmuje ona dane pochodzące zarówno z wewnątrz, jak i z zewnątrz organizacji, takie jak ankiety przeprowadzane wśród klientów, dane dotyczące sprzedaży, trendy rynkowe i inne. Wywiad gospodarczy może być wykorzystywany do identyfikowania nowych możliwości i opracowywania strategii rozwoju, jak również do identyfikowania potencjalnych problemów i podejmowania działań naprawczych. Wszystko to pomaga organizacjom lepiej zrozumieć swoich klientów, rynki i konkurencję. Krótko mówiąc, analityka biznesowa jest potężnym narzędziem, które może pomóc organizacjom w podejmowaniu lepszych decyzji, zwiększaniu efektywności, poprawie wyników finansowych i utrzymaniu konkurencyjności.

Dlaczego warto brać udział w szkoleniach z Power BI?

Szkolenia Power BI stają się coraz bardziej popularne wśród firm i osób prywatnych, które chcą skorzystać z potężnych możliwości analitycznych oferowanych przez platformę Microsoft Power BI. Dzięki Power BI można łatwo zarządzać i analizować dane, tworzyć interaktywne wizualizacje i uzyskać wgląd w informacje potrzebne do podejmowania świadomych decyzji. Udział w szkoleniu z zakresu Power BI może pomóc zmaksymalizować wykorzystanie Power BI, dając umiejętności i wiedzę, aby w pełni wykorzystać możliwości platformy. Poza nauką korzystania z Power BI, kursy te mogą również pomóc w lepszym zrozumieniu procesu zarządzania danymi i analityki, jak również w tworzeniu wizualizacji, raportów i dashboardów. Dzięki Power BI można łatwo tworzyć atrakcyjne wizualnie i potężne historie danych, które pomogą lepiej zrozumieć i przekazać dane. Udział w szkoleniu Power BI daje umiejętności pozwalające na pełne wykorzystanie możliwości platformy i maksymalne wykorzystanie danych.  Jeśli więc chcesz zostać ekspertem w dziedzinie Power BI, udział w szkoleniu Power BI jest doskonałym sposobem na zdobycie potrzebnej wiedzy.

Szkolenia i kursy Power BI

Gdzie szukać szkolenia Power BI? Szkolenia z Power BI znajdziemy zarówno w formie szkoleń stacjonarnych, które realizowane są głównie w największych ośrodkach miejskich (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Poznań…), jak też w postaci szkoleń i kursów online. Szkolenie Power BI online może być realizowane zarówno na żywo, jak i w postaci kursu e-learningowego. Ich ceny wahają się od kilkuset złotych w przypadku kursu Power BI w postaci e-learningu, aż po kilka tysięcy w przypadku specjalistycznych i rozbudowanych szkoleń Power BI na żywo w formule stacjonarnej. Bez względu jednak na nasz budżet na pewno znajdziemy szkolenie lub kurs, które pozwolą nam rozwinąć nasze umiejętności dotyczące użytkowania tego potężnego narzędzia do analizy danych.

Czytaj też: Przegląd najpopularniejszych systemów BI.

Jedna odpowiedź do „Power BI – co to jest i do czego służy Power BI?”
  1. Awatar janiko
    janiko

    w nowoczesnych firmach dużo więcej jest opierania się o liczby, a nie o opinie i przekonania, wtedy trzeba inwestować w rozmaite narzędzia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *