/

/

Szkolenia dofinansowane z BUR oraz KFS

Zniżka

Wielu przedsiębiorców chcących rozwijać umiejętności i kwalifikacje pracowników zmaga się z niedoborem środków finansowych na szkolenia i kursy. Z pomocą w takiej sytuacji przyjść mogą programy rządowe i unijne pozwalające na uzyskanie dofinansowania do szkoleń. Dowiedz się czym są BUR oraz KFS i jak mogą pomóc twojej firmie uzyskać dostęp do dofinansowanych szkoleń i kursów.

Szkolenia dofinansowane

Szkolenia dofinansowane to szkolenia, których koszty są częściowo lub całkowicie pokrywane ze środków zewnętrznych, takich jak fundusze europejskie, krajowe fundusze szkoleniowe, granty czy dotacje. Są one kierowane zarówno do pracowników, jak i pracodawców i mają na celu zwiększenie kwalifikacji, podniesienie umiejętności i wiedzy, a także rozwój przedsiębiorczości.

Przedsiębiorcy bardzo często szukają szkoleń dofinansowanych, ponieważ są to szkolenia o niezłej jakości, które nie obciążają zbytnio budżetu firmy. W przypadku finansowania ze środków zewnętrznych, koszty takiego szkolenia są często znacznie niższe lub wręcz bezpłatne. Dofinansowanie takiego szkolenia pozwala na oszczędności i jednocześnie podnosi jakość pracy pracowników.

Ponadto, szkolenia dofinansowane mają zazwyczaj bardzo dobry program, prowadzone są przez specjalistów z danej dziedziny, co pozwala na zdobycie wiedzy i umiejętności na wysokim poziomie. W przypadku szkoleń płatnych, często trudno jest znaleźć szkolenia o podobnej jakości i dostępne w przystępnej cenie.

Szkolenia dofinansowane to także szansa na rozwój przedsiębiorstwa. Dzięki takim szkoleniom przedsiębiorcy mogą zdobyć nową wiedzę, poznać nowe technologie i metody pracy, co pozwala na rozwój i dostosowanie do zmieniających się wymagań rynku. Z kolei pracownicy, którzy uczestniczą w szkoleniach dofinansowanych, zyskują nowe umiejętności, które pozwolą im na rozwój kariery oraz awans w firmie.

W Polsce szkolenia dofinansowane są prowadzone przez wiele instytucji, takich jak Baza Usług Rozwojowych, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości czy Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Dofinansowanie szkoleń jest bardzo popularne wśród przedsiębiorców, ponieważ pozwala na zdobycie wartościowej wiedzy i umiejętności bez zbytniego obciążenia budżetu firmy. Warto zwrócić uwagę na dostępne programy szkoleń dofinansowanych i skorzystać z takiej możliwości, gdyż przyniesie to korzyści zarówno dla przedsiębiorcy, jak i pracowników.

Czym jest BUR?

Co to jest BUR? Baza Usług Rozwojowych (BUR) to platforma prowadzona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), która umożliwia łatwe i szybkie wyszukiwanie dostawców usług biznesowych oraz umożliwia kontakt z ekspertami w dziedzinach takich jak innowacje, rynki zagraniczne, finanse czy marketing. Baza ta została stworzona z myślą o przedsiębiorcach i ma za zadanie pomóc w rozwijaniu biznesu, a także zwiększyć konkurencyjność polskich firm na rynku krajowym i zagranicznym.

Funkcjonalności Bazy Usług Rozwojowych są bardzo szerokie i zróżnicowane. Na platformie można znaleźć dostawców usług biznesowych w wielu dziedzinach, takich jak doradztwo biznesowe, konsulting, szkolenia czy badania rynkowe. Dzięki BUR przedsiębiorcy mogą łatwo porównać oferty różnych dostawców usług oraz przeglądać opinie innych użytkowników na temat ich jakości i skuteczności. W BUR można także wyszukiwać ekspertów w konkretnej dziedzinie, którzy mogą pomóc w rozwoju biznesu lub wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań.

Korzystanie z Bazy Usług Rozwojowych ma wiele zalet. Przede wszystkim, umożliwia ona przedsiębiorcom łatwe i szybkie znalezienie odpowiedniego dostawcy usług biznesowych lub eksperta w danej dziedzinie. Dzięki temu, przedsiębiorcy mogą zaoszczędzić czas i pieniądze na poszukiwaniu specjalistów oraz skoncentrować się na rozwoju swojego biznesu. Ponadto, BUR umożliwia zdobycie nowych kompetencji i wiedzy, co może przyczynić się do dalszego rozwoju przedsiębiorstwa.

Dostępne w bazie programy rozwojowe podzielone są na 12 kategorii. Są to:

 • biznes,
 • zdrowie i medycyna,
 • informatyka i telekomunikacja,
 • finanse i bankowość,
 • prawo jazdy,
 • prawo i administracja,
 • zajęcia techniczne,
 • języki obce,
 • styl życia,
 • transport i motoryzacja,
 • ekologia i rolnictwo,
 • inne.

Jak zatem widać, katalog propozycji dotyczących rozwoju jest bardzo szeroki, co sprawia, że każdy zainteresowany jest w stanie znaleźć kurs czy szkolenia dofinansowane dla siebie.

Szkolenia dofinansowane BUR

Beneficjentami szkoleń dofinansowanych w ramach BUR są przede wszystkim przedsiębiorcy. Na najwyższe dotacje, wynoszące do 80% kosztów zajęć, mogą liczyć:

 • osoby samozatrudnione,
 • osoby prowadzące mikroprzedsiębiorstwa,
 • mali przedsiębiorcy i ich pracownicy,
 • osoby poszukujące pracy powyżej 50. r.ż. lub o niskich kwalifikacjach.

Szkolenia dofinansowane mogą być też wykorzystane przez średnie firmy w wysokości 80%, ale pod warunkiem, że spełniają określone warunki – takie dofinansowania są skierowane np. do średnich przedsiębiorstw wysokiego wzrostu, działających w srebrnym/białym/zielonym sektorze czy działających w branży stanowiącej specjalizację regionu. Pozostałe firmy średnie mogą liczyć na wsparcie do 50% wysokości szkolenia dla pojedynczego uczestnika. Tak duże oszczędności pozwalają wesprzeć zarządzanie zasobami ludzkimi i rozwinąć potencjał pracowników, ale bez ponoszenia przez firmę dużych kosztów przeszkolenia osoby zatrudnionej w firmie. Warto więc wykorzystać tę możliwość – wystarczy sprawdzić w BUR, czy znajduje się tam szkolenie dofinansowane, które Cię interesuje.

KFS, czyli Krajowy Fundusz Szkoleniowy

KFS, czyli Krajowy Fundusz Szkoleniowy, to narzędzie, które ma na celu zwiększenie kwalifikacji pracowników oraz poprawę jakości pracy w Polsce. Fundusz ten powstał w ramach ustawy o szkoleniach oraz wdrażaniu Europejskiego Funduszu Społecznego, która została przyjęta w 2018 roku. KFS ma na celu wspieranie pracowników i pracodawców w realizacji szkoleń oraz innych działań szkoleniowych, które przyczynią się do podnoszenia ich kwalifikacji i umiejętności.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy działa w oparciu o środki pochodzące z wpłat od pracodawców. Każdy pracodawca w Polsce, który zatrudnia co najmniej jednego pracownika, jest zobowiązany do wpłacania 1,5% wynagrodzenia brutto każdego pracownika na KFS. Środki te są następnie wykorzystywane na finansowanie szkoleń i innych działań szkoleniowych dla pracowników.

KFS jest ściśle powiązany z BUR i PARP, ponieważ Baza Usług Rozwojowych oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości oferują wiele programów szkoleniowych, które mogą być finansowane ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego. Oznacza to, że pracodawcy, którzy chcą zwiększyć kwalifikacje swoich pracowników, mogą skorzystać z usług ekspertów i firm szkoleniowych, które znajdują się w BUR i są zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Podmiotów Szkoleniowych. Finansowanie takich szkoleń z KFS umożliwia pracodawcom znaczne oszczędności, ponieważ koszty takiego szkolenia są częściowo lub w całości pokrywane ze środków KFS.

Dodatkowo, PARP wspiera działalność KFS, wdrażając programy szkoleniowe dla pracowników oraz oferując szereg narzędzi i inicjatyw, które mają na celu zwiększenie dostępności i jakości szkoleń. PARP angażuje się także w promowanie idei szkoleń oraz w edukowanie pracowników i pracodawców na temat korzyści płynących z podnoszenia kwalifikacji i umiejętności.

Podsumowując, KFS to narzędzie finansowe, które umożliwia pracodawcom finansowanie szkoleń i innych działań szkoleniowych dla pracowników.

PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) to instytucja rządowa, której celem jest wspieranie rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. PARP działa na rzecz przedsiębiorców, oferując szereg programów i inicjatyw, które mają na celu zwiększenie konkurencyjności polskich firm oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań. Agencja ta współpracuje z wieloma instytucjami i organizacjami w kraju i za granicą, co pozwala na wykorzystanie różnych źródeł finansowania oraz na zdobywanie wiedzy i doświadczenia na temat najlepszych praktyk w dziedzinie rozwoju przedsiębiorczości.

Programy PARP mają na celu wsparcie przedsiębiorców w różnych obszarach, takich jak innowacje, eksport, finanse czy ekologia. Dzięki temu przedsiębiorcy mają możliwość uzyskania finansowania, doradztwa czy szkoleń, które pomagają w rozwoju ich biznesu.

PARP działa także na rzecz rozwoju kluczowych branż w Polsce, takich jak przemysł kosmiczny, nowoczesne technologie czy przemysł motoryzacyjny. Agencja ta angażuje się w promowanie innowacji i wdrażanie nowoczesnych technologii w różnych dziedzinach gospodarki, co przyczynia się do wzrostu konkurencyjności polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej.

Warto podkreślić, że PARP współpracuje z wieloma organizacjami w kraju i za granicą, co umożliwia wymianę doświadczeń i wiedzy oraz pozwala na realizację ambitnych projektów. Agencja ta działa także na rzecz zwiększenia świadomości społecznej na temat przedsiębiorczości i innowacyjności, organizując liczne kampanie informacyjne i edukacyjne.

Podsumowując, Baza Usług Rozwojowych (BUR) prowadzona przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) to cenna platforma dla przedsiębiorców, która umożliwia łatwe i szybkie znalezienie odpowiedniego dostawcy usług biznesowych lub eksperta w danej dziedzinie. Korzystanie z BUR ma wiele zalet, takich jak oszczędność czasu i pieniędzy oraz zdobycie nowych kompetencji i wiedzy. PARP z kolei to instytucja rządowa, która działa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, oferując szereg programów i inicjatyw, które mają na celu zwiększenie konkurencyjności polskich firm oraz promowanie innowacyjnych rozwiązań. Działalność PARP przyczynia się do rozwoju kluczowych branż w Polsce oraz do zwiększenia świadomości społecznej na temat przedsiębiorczości i innowacyjności.

Czytaj też: VAT na szkolenia, kursy i usługi szkoleniowe

Odwiedź także: Profil firmy Eventis.pl na siepomaga.pl

Jedna odpowiedź do „Szkolenia dofinansowane z BUR oraz KFS”
 1. Awatar Pracownik HR
  Pracownik HR

  przydatne informacje, dziękuję bardzo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *