/

/

,

Mobile Developer – czym się zajmuje i ile zarabia?

Mobile Developer

Co należy do obowiązków programisty aplikacji mobilnych? Na jakie wynagrodzenie może liczyć w zależności od doświadczenia? Jeśli zastanawiasz się, czy to praca dla Ciebie, poniżej znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Kim jest Mobile developer?

Mobile Developer to programista aplikacji mobilnych lub programista aplikacji. Jest to osoba, która projektuje, opracowuje i wdraża aplikacje mobilne. Specjalizuje się w tworzeniu aplikacji dla takich platform jak Android firmy Google oraz iOS firmy Apple. Android to najpopularniejszy system operacyjny na świecie. Do podstawowych obowiązków Mobile Developera należy projektowanie i testowanie kodu w zakresie użyteczności, funkcjonalności i wydajności.

Jakie kompetencje są wymagane u programisty aplikacji?

Podstawą jest znajomość języków programowania. Do najpopularniejszych języków i platform wykorzystywanych w pracy Mobile developerów należy Java, Java EE, Java ME, HTML, JSON, a także .NET. Aby rozpocząć pracę na tym stanowisku, należy posiadać zatem konkretne kompetencje oraz umiejętności w zakresie programowania. Warto też znać różne narzędzia w zależności od technologii – m.in. środowiska programistyczne jak np. X-Code czy Android Studio używane do aplikacji mobilnych, a także Swift, Objective-C, Swift-UI czy X- code oraz narzędzi testowych.

Ważną kompetencją jest też komunikatywność, gdyż specjalista aplikacji mobilnych musi współpracować z innymi programistami. Jest to ważne, by aplikacje odpowiadały na potrzeby zgłaszane przez ich użytkowników i działały bez zarzutu. Powinien też być na bieżąco z aktualnymi trendami ze świata technologii oraz umieć dostosowywać oprogramowania do zmieniających się potrzeb i wymagań użytkowników. W branży IT wymagana jest też dobra znajomość języka angielskiego.

Ile zarabia Mobile Developer?

Wysokość zarobków w kategorii Mobile zależy głównie od doświadczenia, miasta i formy zatrudnienia. Zarobki Junior programistów aplikacji mobilnych wynoszą zwykle około 6-9 tys. zł na umowie o pracę lub 6-10 tys. zł na B2B. Specjalista Mid zarabia 13-18 tys. zł na umowie o pracę lub 17-13 tys. zł na B2B, a Senior około 16-22 tys. zł na umowie o pracę lub 20-28 tys. zł na B2B.

Jak widać, zarobki są wysokie. Każdy, kto ma talent i smykałkę informatyczną, powinien w swoje umiejętności inwestować oraz dbać o swój rozwój. By zyskać dobrą i przyszłościową pracę, dołącz do zespołu w firmie Edge 1s: https://edge1s.com/pl/kariera/mobile-developer-w-edge1s/.

Czytaj też: Jak używać nbsp w HTML?

Jedna odpowiedź do „Mobile Developer – czym się zajmuje i ile zarabia?”
  1. Awatar Anka
    Anka

    Czy programiści naprawdę tak dużo zarabiają jak widać na ogłoszeniach o pracę?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *