/

/

Szkolenia z budowy wizerunku z Kamilem Durczokiem

Kryzys, zarządzanie wizerunkiem

Dziennikarz i prezenter telewizyjny, Kamil Durczok pod wpływem alkoholu spowodował na trasie A1 wypadek samochodowy, Zostały mu postawione dwa zarzuty i grozi mu nawet 12 lat więzienia. Kamil Durczok znany jest między innymi z prowadzenia szkoleń z budowania wizerunku.

Kryzys, zarządzanie wizerunkiem

W ostatnim tygodniu lipca Kamil Durczok prowadząc sportowe auto marki BMW spowodował wypadek na autostradzie A1 w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego. Dziennikarz uderzył samochodem w barierę rozdzielającą jezdnię. Policja po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzaniu badania alkomatem stwierdziła że prowadzący auto Kamil Durczok miał 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Decyzją funkcjonariuszy dziennikarz został skierowany na izbę wytrzeźwień. Prokuratora zdecydowała się postawić dziennikarzowi zarzuty: prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości i sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym – za co grozi dziennikarzowi nawet 12 lat więzienia.

Szkolenia z budowania wizerunku z udziałem Kamila Durczoka

Całej sprawie smaczku dodaje fakt, że dziennikarz znany jest z prowadzenia szkoleń z budowania wizerunku. W ofercie szkolenia prowadzonego przez p. Durczoka jest między innymi punkt dotyczący zarządzania kryzysem wizerunkowym w firmie, w trakcie którego dziennikarz dzieli się swoimi doświadczeniami z zakresu radzenia sobie z tego typu sytuacjami. Jeden z podpunktów programu brzmi nawet „czy kryzys może być szansą?”.

W aktualnej sytuacji dziennikarz będzie się musiał zmierzyć z kryzysem swojej marki osobistej, trudno sobie jednak wyobrazić, że sytuacja ta może stwarzać jakieś szanse dla kariery osobistej. Oczywiście o ile p. Kamil Durczok nie ma w planach rozpocząć szkoleń, w trakcie których dzieliłby się swoimi doświadczeniami jak rozgraniczyć spożywanie alkoholu od prowadzenia samochodu po drodze publicznej.

Dofinansowanie na szkolenia z budowania wizerunku z Durczokiem

Media szukające rozgłosu budowanego na kontrowersyjnych tematach w sytuację spowodowaną przez dziennikarza próbują jednak wciągać również instytucje publiczne w postaci PARP (Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości). Zarzucają Agencji, że na jej stronach wciąż dostępne jest szkolenie z budowania wizerunku z p. Durczokiem i może ono być przedmiotem dofinansowania ze środków unijnych.

Rzeczywistość jest jednak dosyć prosta – platforma z ogłoszeniami szkoleniowo-doradczymi prowadzona przez PARP jest jedynie medium ogłoszeniowym, do którego dostęp na zasadach określonych w regulaminie mają wszyscy organizatorzy szkoleń, kursów czy konferencji. PARP nie jest organizatorem szkolenia, nie posiada uprawnień do ingerencji ani w program szkolenia, ani w listę prelegentów czy też innych osób zaangażowanych w przygotowywane szkolenie.

Jedna odpowiedź do „Szkolenia z budowy wizerunku z Kamilem Durczokiem”
  1. Awatar Fan
    Fan

    No tak, Pan Kamil teraz już chyba nie powinien prowadzić szkoleń z wizerunku po wyczynach w BMW.