/

/

,

Ile można zarobić na Amazon FBA?

zakupy online Amazon

Chcesz zwiększyć dochody ze sprzedaży realizowanej przez internet? Możesz wykorzystać system sprzedaży Amazon FBA, który pozwoli Ci na wysyłkę towarów bezpośrednio z magazynów Amazona. To dobry krok w stronę automatyzacji sprzedaży oraz realne zwiększenie dochodów w firmie.

Zanim poznasz szczegóły odnośnie do tego, ile można zarobić na Amazon FBA, koniecznie dowiedz się, jak w praktyce działa ten model sprzedaży. Fulfillment by Amazon to system sprzedaży, w którym pozostajesz sprzedawcą, wystawiasz ofertę bezpośrednio w serwisie, natomiast towary muszą zostać odpowiednio wcześnie wysłane do magazynu Amazona – bezpośrednio do kraju, w którym realizujesz sprzedaż. Zasadę działania modelu FBA można opisać w kilku krokach.

 1. Klient zamawia towar bezpośrednio w serwisie Amazon i dokonuje płatności.
 2. Towar jest pakowany przez magazyny Amazona i wysyłany do klienta.
 3. Po doręczeniu zamówienia otrzymasz przelew bezpośrednio z serwisu za zrealizowaną transakcję.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, ile kosztuje i jak działa Amazon FBA, koniecznie zapoznaj się z informacjami pod tym linkiem: https://taxology.co/pl/jak-sprzedawac-swoje-produkty-w-calej-europie-na-amazon-czyli-pan-european-fba/.

Amazon FBA – zarobki przedsiębiorców

Wyróżniamy wiele korzyści, jakie wynikają z korzystania z modelu sprzedaży Amazon FBA. Najistotniejsze czynniki, które zachęcają przedsiębiorców do sprzedaży towarów w ten sposób, to:

 • praktycznie nieograniczone możliwości ekspresowej dostawy, co pozwala realnie zwiększyć przychody,
 • sprawna obsługa klienta oraz bezproblemowa realizacja zwrotów towaru,
 • łatwiejsza sprzedaż na terenie całej Europy oraz UK.

Średnie zarobki przedsiębiorców e-commerce w ramach modelu Amazon FBA mogą sięgać nawet do 30 tys. złotych miesięcznie. W tym przypadku nie ma żadnej dolnej ani górnej granicy dochodów – wszystko zależy od zaangażowania przedsiębiorcy, rodzaju sprzedawanych produktów, a także zainteresowania ze strony konsumentów. Jeszcze do niedawna analitycy serwisu Amazon poinformowali, że nawet ponad 40% sprzedawców zarabia ok. 50 tys. dolarów rocznie netto, choć to tylko pasywne dochody, które można w prosty sposób zwiększyć. A więc to, ile można zarobić na Amazon FBA uzależnione jest wyłącznie od zaangażowania sprzedawcy oraz umiejętności wypromowania produktu w serwisie Amazon. 

Ile kosztuje Amazon FBA? Najważniejsze opłaty

Każdy przedsiębiorca realizujący sprzedaż przez Amazon FBA powinien wiedzieć, jakie są podstawowe opłaty wynikające z korzystania z tego serwisu. Najistotniejsze są opłaty za:

 • magazynowanie towaru w centrach logistycznych Amazon,
 • realizację zamówienia – prowizje pobierane od sztuki za kompletowanie, wysyłkę oraz obsługę przesyłki,
 • magazynowanie długoterminowe,
 • usunięcie zlecenia,
 • zwroty.

Pewne koszty może też generować obsługa księgowa oraz kwestie rozliczeń podatku VAT od sprzedaży towarów. Warto tym celu nawiązać współpracę z rzetelną firmą, która zajmie się kompleksowym doradztwem oraz obsługą podatkową biznesu e-commerce. Więcej o tym, jak rozliczać sprzedaż na Amazon FBA przeczytasz na stronie taxology.co/pl.

Jedna odpowiedź do „Ile można zarobić na Amazon FBA?”
 1. Awatar Przedsiębiorca
  Przedsiębiorca

  W Polsce lepszy jest jednak Allegro, ale jeśli mamy towary na zagranicę to rzeczywiście Amazon może być niezłym miejscem na wygenerowanie dodatkowych dochodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *