/

/

Szkolenia w Warszawie – jak wybrać najlepsze?

Szkolenia w Warszawie

Jeśli szukasz szans rozwoju zawodowego, dokształcania się w postaci szkoleń, kursów czy konferencji, wcześniej czy później trafisz do Warszawy. Szacunki dotyczące rynku szkoleń pokazują że blisko jedna trzecia firm szkoleniowych działających w Polsce ma siedzibę ulokowaną w Warszawie i tutaj organizuje większość swoich szkoleń, kursów i warsztatów.

Rozwój osobisty po zakończeniu studiów

Każda osoba, która chce pozostać atrakcyjna na rynku pracy wcześniej czy później będzie musiała sięgnąć po rozmaite formy poszerzania umiejętności zawodowych. Wiedza, którą zdobywamy w szkole czy w trakcie studiów niestety wystarcza z reguły na kilka pierwszych lat. Dotyczy to zwłaszcza dziedzin, które przechodzą gwałtowne i szybkie zmiany, a takich jest z roku na rok coraz więcej. Nie ważne czy jest to programowanie, statystyka, logistyka czy marketing wszystkie te dziedziny w ciągu ostatnich lat przeszły prawdziwą rewolucję. Za tą rewolucją często trudno jest nadążyć wolniej poddającym się zmianom programom edukacyjnym uczelni wyższych. Chcąc pozostać na bieżąco z trendami, nowinkami oraz innowacyjnymi metodami pracy skazani jesteśmy na ciągłe poszerzanie wiedzy i zdobywanie nowych umiejętności.

Do naszej dyspozycji pozostaje całe spektrum rozmaitych działań, które pozwolą nam zapoznać się z zachodzącymi zmianami. Można poświęcić czas na odpowiednią lekturę, zwłaszcza że coraz częściej wiedza dostępna jest zupełnie gratis online, jak też zainwestować w szkolenia, kursy czy warsztaty ukierunkowane na zdobycie wiedzy i przećwiczenie jej w praktyce.

Warszawa, stolica szkoleń

Oferta szkoleń czy kursów jest bardzo szeroka, a prawdopodobieństwo, że wcześniej czy później trafimy do Warszawy jest bardzo duże. Jak pokazują badania to w Warszawie siedzibę ma ponad jedna trzecia wszystkich firm szkoleniowych zarejestrowanych w Polsce.

Krótki przegląd ofert opublikowanych w portalach szkoleniowych pokazuje, że szkolenia w Warszawie stanowią znaczną część ofert dostępnych w formie otwartej. W zależności od dziedziny i kategorii szkolenia i kursy organizowane w stolicy mogą stanowić od 30 do nawet 90% ofert szkoleniowych dostępnych w Polsce. Blisko 90% szkoleń w dziedzinie biotechnologii, compliance, sztucznej inteligencji i data science dostępnych w styczniu 2020 roku organizowanych było właśnie w stolicy.

Jak wybrać dobre szkolenie w Warszawie?

Zastanawiacie się jak w gąszczu ofert kursów, seminariów, konferencji czy szkoleń wybrać to właściwe? Mamy kilka rad!

Porównuj oferty wielu firm szkoleniowych

Szkolenie szkoleniu nie równe, tak samo jak różne jest doświadczenie poszczególnych organizatorów. Dlatego podstawową zasadą powinno być zapoznawanie się z wieloma ofertami od różnych organizatorów. Tylko porównanie ofert sprawi, że nie przepłacimy albo oszczędzimy na kursie, ale odbędzie się to jego kosztem.

Wybierz kurs dopasowany do swoich potrzeb

Każdy kurs czy szkolenie zbudowany jest trochę inaczej, różni się programem, doświadczeniem osób prowadzących zajęcia czy prelekcje, jak też zastosowanymi metodami szkoleniowymi. Jeden może koncentrować się na przekazaniu najważniejszych faktów czy teorii, która jest niezbędnym fundamentem w wielu dziedzinach, a inne będą koncentrować się na praktycznym zastosowaniu wiedzy czy też jej przećwiczeniu dzięki interaktywnej i praktycznej formie zajęć. To, które z powyższych rozwiązań będzie lepsze zależy od naszej indywidualnej sytuacji i potrzeb. Jeśli zaczynamy naszą przygodę z daną tematyką dobrze jest zacząć od podstaw, wówczas warto poświęcić czas na poznanie teorii, która będzie doskonałym startem. Jeśli jednak szukamy odświeżenia naszej wiedzy, zdobycia praktycznych umiejętności czy przełamania rutyny na pewno powinniśmy sięgnąć po ćwiczeniową formę zajęć.

Warszawskie ceny

Stolica ma wiele zalet, ale też swoje wady. Jedną z nich są wysokie koszty życia, ale też wysokie koszty zatrudniania pracowników, wynajmu sal szkoleniowych itp. Ma to swoje odzwierciedlenie w cenach usług szkoleniowych i kursów odbywających się w Warszawie. Mając powyższe na uwadze powinniśmy pamiętać, że wyjątkowo atrakcyjnie wyglądające oferty cenowe mogą wiązać się z oszczędnościami poczynionymi przez ich organizatora w miejscu, w którym nie oczekujemy oszczędzania. Jednym z takich obszarów może być sięgnięcie po mało doświadczonego trenera czy też niskiej jakości centrum konferencyjne – zamiast zyskać wiedzę stracimy czas. Pamiętajmy, że jeśli ma być dobrze, to nie może być przesadnie tanio.

A może szkolenia online lub wyjazdowe?

Powinniśmy pamiętać, że czasami warto jest skorzystać z oferty w innym mieście i połączyć pożyteczne z przyjemnym. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku szkoleń wyjazdowych organizowanych najczęściej w Zakopanem, Kazimierzu Dolnym czy na przykład Kołobrzegu. Szkolenia tego typu pozwalają nie tylko skupić się na zdobywaniu nowych umiejętności, ale też lepiej sprzyjają nawiązywaniu kontaktów zawodowych oraz odpoczynkowi.

Nie tylko szkolenia: kursy, warsztaty, seminaria, konferencje, kongresy

Szkolenia są dominującą formą poszerzania wiedzy i zdobywania praktycznych umiejętności. Trudno jednak nie zauważyć że Warszawa to nie tylko szkolenia, ale też cały szereg innych możliwości rozwoju zawodowego czy osobistego. Warszawa to też kursy, zarówno kursy jedno czy dwudniowe, jak i kursy weekendowe, kursy składające się z szeregu zjazdów. Warszawa oferuje też wydarzenia takie jak warsztaty merytoryczne, ćwiczenia, konferencje, kongresy, sympozja, seminaria itp. Stwarzają one nie tylko możliwość zapoznania się z tematyką omawiają w ich trakcie, ale również nawiązania kontaktów i poszerzenia sieci zawodowej. W dzisiejszych czasach kontakty, informacje i wiedza są niezwykle cenne. Warszawa stwarza niepowtarzalne możliwości dla każdego kto szuka uczestnictwa w konferencjach, kongresach, warsztatach, seminariach, kursach i szkoleniach.

Jedna odpowiedź do „Szkolenia w Warszawie – jak wybrać najlepsze?”
  1. Awatar Danuta
    Danuta

    BYłam na szkoleniu z organziacji wyjazdów w takiej firmie EMTG, teraz zaczynam sama organizować. Powolutku, ale idzie coraz lepiej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *