/

/

Portale HR w Polsce oraz zagraniczne

Portale HR

Pracujesz w dziale HR? Poszukujesz portalu HR, który dostarcza sprawdzoną wiedzę merytoryczną na tematy związane z HR, zarządzaniem ludźmi i inwestowaniem w kapitał ludzki? Przedstawiamy polskie i zagraniczne portale HR!

Portal HR

Co to jest portal HR? Pod pojęciem portal HR rozumiemy wszystkie strony internetowe zajmujące się dostarczaniem informacji przydatnych w pracy działu HR, a więc z zakresu prawa pracy, prowadzenia rekrutacji i selekcji pracowników (czyli tzw. portale pracy), dostarczające informacje o szkoleniach, kursach czy konferencjach (portale szkoleniowe).

Z racji tego, że zarządzanie ludźmi to bardzo szeroka dziedzina, a jednocześnie zmieniająca się wyjątkowo szybko, zarówno od strony prawnej, jak i codziennej rzeczywistości biznesowej, portale HR cieszą się sporą popularnością. Ich użytkownicy poszukują w nich informacji o zmianach zachodzących w otoczeniu biznesowym, nowości z zakresu zarządzania personelem, planowanych zmianach prawnych, wydarzeniach skierowanych do profesjonalistów HR, a także narzędziach wspierających pracę działu HR.

Polskie portale HR

Nie sposób wymienić wszystkich polskich portali HR i o tematyce skierowanej do działów HR, ale portale HR z poniżej listy na pewno warto znać.

Pracuj.pl – portal pracy #1 w Polsce

Każdy pracownik HR, który zajmuje się rekrutacją i selekcją pracowników powinien znać największy w Polsce portal z ofertami pracy, tj. pracuj.pl. Portal ten odwiedza każdego miesiąca ponad 6 milionów użytkowników, a swoje oferty pracy publikuje w nim kilkadziesiąt tysięcy pracodawców. Jest to bez wątpienia największy polski portal HR.

Pracuj.pl

Eventis.pl – największy portal szkoleniowy w Polsce

Eventis to największa w Polsce internetowa baza szkoleń, kursów, konferencji, webinarów i innych wydarzeń o charakterze rozwojowym. Portal stawia sobie za cel pomaganie użytkownikom Internetu w wyborze sprawdzonego szkolenia, a dzięki temu w rozwoju osobistym i zawodowym. Bez wątpienia portal warto odwiedzać, gdy inwestujemy w rozwój kapitału ludzkiego w naszej firmie, gdyż oferta szkoleń, konferencji czy kursów zgromadzona w portalu jest dużo większa niż w jakimkolwiek innym polskim portalu szkoleniowym. Ponad 700 firm szkoleniowych publikuje w nim swoje oferty, więc pracownicy działów HR odpowiedzialni za tzw. learning&development powinni dodać Eventis.pl do ulubionych.

Eventis.pl

HRPolska – portal branżowy dla HR

Portal HR Polska, jak sami siebie określają, to portal pasjonatów branży Human Resources. W portalu znajdziemy newsy dotyczące prawa pracy, trendów w zarządzaniu HR, analizami rynku pracy oraz zagadnieniami z zakresu rozwoju personelu od coachingu, poprzez odkrywanie talentów, aż po programy rozwojowe.

HR Polska

Portal prawo-pracy.pl

Głównym obszarem zainteresowania portal, jak sama nazwa wskazuje, jest prawo pracy. Portal regularnie publikuje informacje dotyczące zmian w kodeksie pracy oraz aktach wykonawczych z zakresu prawa pracy, ale przede wszystkim pozwala również na uzyskanie indywidualnych porad prawnych z zakresu prawa pracy. Każda osoba pracująca w HR i zajmująca się kwestiami prawnymi powinna regularnie odwiedzać portal.

prawo-pracy.pl

Inne portale HR, które warto odwiedzić:

 • KodeksPracy.pl – portal wydawnictwa Gofin poświęcony zagadnieniom prawa pracy,
 • Wynagrodzenia.pl – portal HR koncentrujący się na zagadnieniach płac, wynagrodzeń, rynku pracy,
 • PortalKadrowy.pl – portal HR wydawnictwa Wiedza i Praktyka, dotyczący prawa pracy, płac i innych zagadnień z zakresu twardego HR,
 • PulsHR.pl – ogólnotematyczny portal HR poruszający również zagadnienia PR wewnętrznego czy CSR,
 • HRNews.pl – portal szeroko komentujący zagadnienia HR, w tym miękkiego HR z rozbudowaną listą współpracowników i ekspertów ze świata HR.

Zagraniczne portale HR

Chociaż wiele zagadnień z zakresu HR, na przykład dotyczących prawa pracy, jest specyficznych dla danego kraju, to jednak trendy w zarządzaniu HR, kapitałem ludzkim i rozwoju personelu można z powodzeniem przenosić pomiędzy rynkami w różnych krajach. Dlatego nie warto rezygnować z międzynarodowych portali HR. Warto sprawdzić między innymi:

 • HR Bartender – portal dedykowany specjalistom HR i przygotowany przez praktyków HR w zakresie polityki biurowej, zarządzania pracownikami i rekrutacji. Mocną stroną portalu jest ciekawa lista podcastów.
 • Talent Culture – portal HR znany ze strategicznego podejścia do HR. Zawiera liczne wskazówki, jak radzić sobie z problemami w miejscu pracy i dbać o wydajność pracowników, jak tworzyć pozytywną kulturę organizacyjną itp. Portal oferuje nie tylko artykuły, ale też liczne ebooki, podcasty, biuletyny oraz webinary internetowe dla HR.
 • HR Zone – idealny portal, jeśli chcemy mieć dostęp do wiedzy od ekspertów i liderów HR. Szeroki zespół redakcyjny i ekspercki obejmujący praktyków oraz konsultantów branżowych z obszru HR pisze między innymi o zarządzaniu pracownikami, rozwijaniu talentów, szkoleniach, prowadzeniu rekrutacji itp.

Zobacz też najpopularniejsze portale społecznościowe!

2 odpowiedzi na „Portale HR w Polsce oraz zagraniczne”
 1. Awatar HRBP
  HRBP

  Dodałabym jeszcze HR Dive i HR Executive jako miejsca, które warto śledzić

 2. Awatar Jola
  Jola

  nie ma tu dużo portali, które warto polecić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *