Kahoot to jedno z najpopularniejszych narzędzi online umożliwiających tworzenie interaktywnych quizów. Od czerwca 2021 roku Kahoot dostępny jest po polsku, co niewątpliwie podniesie popularność tego narzędzia wśród polskich nauczycieli, trenerów i szkoleniowców.

Czym jest Kahoot?

Kahoot to najpopularniejsze na świecie narzędzie do tworzenia i prowadzenia interaktywnych quizów. Popularność narzędzia wynika z faktu, że jest ono:

  • bezpłatne, co sprawia że każdy może spróbować zbudować swój test czy quiz,
  • dostępne online, za pośrednictwem przeglądarki internetowej, zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych, a od pewnego czasu również w postaci aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS,
  • wyjątkowo proste w użyciu, a jednocześnie pozwalające tworzyć wciągające, interaktywne i atrakcyjnie wizualnie testy, quizy, zagadki.
Kahoot - interaktywne narzędzie edukacyjne służące do tworzenia quizów i zagadek jest już dostępne po polsku!
Kahoot po polsku

Niektórzy używają błędnej nazwy Kahoot, najczęściej pojawiające się błędne i zniekształcone nazwy to Kahoo, Kahoo!, Kahhot, Kahoot it oraz Cahoot. Poprawna i pełna nazwa to jednak Kahoot! Stworzone w Kahoot quizy dostępne są pod adresem Kahoot.it.

Kahoot po polsku od 15 czerwca 2021 roku

Jeszcze do niedawna ograniczeniem w wykorzystaniu Kahoot w Polsce był fakt, że narzędzie to nie miało polskiej wersji językowej. Języki, w których dostępny był Kahoot to język angielski, hiszpański, norweski, portugalski i francuski. Brak dostępności polskiej wersji językowej bez wątpienia przekładał się na mniejsze grono osób wykorzystujących to narzędzie do tworzenia interaktywnych quizów czy to w nauczaniu szkolonym, czy też w trakcie rozmaitych szkoleń i kursów, podczas których narzędzie to stanowi doskonałą formę aktywizacji uczestników.

Pomimo braku polskiej wersji językowej narzędzie to zdobyło kilka milionów użytkowników, w tym nauczycieli, uczniów, trenerów wewnętrznych, uczestników szkoleń, kursów, warsztatów czy innych wydarzeń o charakterze edukacyjnym i merytorycznym.

„Kahoot! jest już w Polsce dobrze znany. W zeszłym roku mieliśmy przeszło 13 milionów czynnych graczy z Polski, w tym ponad 1,5 miliona uczniów. Setki tysięcy polskich specjalistów uczą się, współpracuje i aktywnie działa w Kahoot! podczas pracy stacjonarnej i zdalnej.”

– możemy przeczytać na stronie Kahoot.

Na szczęście od 15 czerwca 2021 roku Kahoot dostępny jest po polsku. Udostępnienie polskiej wersji językowej bez wątpienia zwiększy grono użytkowników narzędzia i sprawi, że będzie ono powszechniej wykorzystywane zarówno w trakcie zajęć czy szkoleń stacjonarnych, jak i zdalnych, prowadzonych przez Internet.

„Uważamy, że wprowadzenie aplikacji Kahoot! w języku polskim to ważny krok, by ułatwić naszym polskojęzycznym użytkownikom dostęp do tej formy nauki i sprawić, by stała się ona wyjątkowym doświadczeniem.”

– mówi Eilert Hanoa, prezes zarządu Kahoot.

Kahoot po polsku: dla kogo?

Kahoot można wykorzystać chcąc stworzyć interaktywny quiz, zagadkę czy test. Narzędzie umożliwia założenie konta i stworzenie w kilka minut ciekawej, cyfrowej zagadki, testu lub quizu, w którym grający czy korzystający z quizu może wybrać poprawną odpowiedź spośród kilku propozycji. Kahoot wykorzystywany jest w szkołach, w przedsiębiorstwach, podczas szkoleń, kursów i konferencji. Umożliwia tworzenie angażujących treści i podniesienie efektywności procesu uczenia się. Co ważne, Kahoot umożliwia bardzo łatwe przeprowadzenie quizu nawet w trakcie spotkań zdalnych, na dowolnej platformie do prowadzenia spotkań online. Od niedawna, dzięki dostępności Kahoot po polsku narzędzie można wykorzystać nawet bez znajomości języka angielskiego.

Razem z polską wersją językową pojawiły się wersje w języku japońskim, tureckim oraz niderlandzkim. Jeśli korzystamy z Kahoot poprzez aplikację mobilną wystarczy, że zaktualizujemy aplikację do najnowszej wersji, aby móc korzystać z polskiego interfejsu aplikacji i narzędzia.

Przykładowe quizy Kahoot

Chcesz zobaczyć jak w praktyce działają quizy Kahoot? Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma przykładami:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *