/

/

Kahoot po polsku: quizy w języku polskim

Kahoot

Kahoot to jedno z najpopularniejszych narzędzi online umożliwiających tworzenie interaktywnych quizów. Od czerwca 2021 roku Kahoot dostępny jest po polsku, co niewątpliwie podniesie popularność tego narzędzia wśród polskich nauczycieli, trenerów i szkoleniowców.

Co to jest Kahoot?

Co to jest Kahoot? Kahoot to najpopularniejsze na świecie narzędzie do tworzenia i prowadzenia interaktywnych quizów. Popularność narzędzia wynika z faktu, że jest ono:

 • bezpłatne, co sprawia że każdy może spróbować zbudować swój test czy quiz,
 • dostępne online, za pośrednictwem przeglądarki internetowej, zarówno na urządzeniach stacjonarnych, jak i mobilnych, a od pewnego czasu również w postaci aplikacji na urządzenia z systemem Android i iOS,
 • wyjątkowo proste w użyciu, a jednocześnie pozwalające tworzyć wciągające, interaktywne i atrakcyjnie wizualnie testy, quizy, zagadki.
Kahoot - interaktywne narzędzie edukacyjne służące do tworzenia quizów i zagadek jest już dostępne po polsku!
Kahoot po polsku

Niektórzy używają błędnej nazwy Kahoot, najczęściej pojawiające się błędne i zniekształcone nazwy to Kahoo, Kahoo!, Kahhot, Kahoot it, Kachot oraz Cahoot. Poprawna i pełna nazwa to jednak Kahoot! Stworzone w Kahoot quizy dostępne są pod adresem Kahoot.it.

Kahoot po polsku od 15 czerwca 2021 roku

Jeszcze do niedawna ograniczeniem w wykorzystaniu Kahoot w Polsce był fakt, że narzędzie to nie miało polskiej wersji językowej. Języki, w których dostępny był Kahoot to język angielski, hiszpański, norweski, portugalski i francuski. Brak dostępności polskiej wersji językowej bez wątpienia przekładał się na mniejsze grono osób wykorzystujących to narzędzie do tworzenia interaktywnych quizów czy to w nauczaniu szkolonym, czy też w trakcie rozmaitych szkoleń i kursów, podczas których narzędzie to stanowi doskonałą formę aktywizacji uczestników.

Pomimo braku polskiej wersji językowej narzędzie to zdobyło kilka milionów użytkowników, w tym nauczycieli, uczniów, trenerów wewnętrznych, uczestników szkoleń, kursów, warsztatów czy innych wydarzeń o charakterze edukacyjnym i merytorycznym.

„Kahoot! jest już w Polsce dobrze znany. W zeszłym roku mieliśmy przeszło 13 milionów czynnych graczy z Polski, w tym ponad 1,5 miliona uczniów. Setki tysięcy polskich specjalistów uczą się, współpracuje i aktywnie działa w Kahoot! podczas pracy stacjonarnej i zdalnej.”

– możemy przeczytać na stronie Kahoot.

Na szczęście od 15 czerwca 2021 roku Kahoot dostępny jest po polsku. Udostępnienie polskiej wersji językowej bez wątpienia zwiększy grono użytkowników narzędzia i sprawi, że będzie ono powszechniej wykorzystywane zarówno w trakcie zajęć czy szkoleń stacjonarnych, jak i zdalnych, prowadzonych przez Internet.

„Uważamy, że wprowadzenie aplikacji Kahoot! w języku polskim to ważny krok, by ułatwić naszym polskojęzycznym użytkownikom dostęp do tej formy nauki i sprawić, by stała się ona wyjątkowym doświadczeniem.”

– mówi Eilert Hanoa, prezes zarządu Kahoot.

Kahoot po polsku: dla kogo?

Kahoot można wykorzystać chcąc stworzyć interaktywny quiz, zagadkę czy test. Narzędzie umożliwia założenie konta i stworzenie w kilka minut ciekawej, cyfrowej zagadki, testu lub quizu, w którym grający czy korzystający z quizu może wybrać poprawną odpowiedź spośród kilku propozycji. Kahoot wykorzystywany jest w szkołach, w przedsiębiorstwach, podczas szkoleń, kursów i konferencji. Umożliwia tworzenie angażujących treści i podniesienie efektywności procesu uczenia się. Co ważne, Kahoot umożliwia bardzo łatwe przeprowadzenie quizu nawet w trakcie spotkań zdalnych, na dowolnej platformie do prowadzenia spotkań online. Od niedawna, dzięki dostępności Kahoot po polsku narzędzie można wykorzystać nawet bez znajomości języka angielskiego.

Razem z polską wersją językową pojawiły się wersje w języku japońskim, tureckim oraz niderlandzkim. Jeśli korzystamy z Kahoot poprzez aplikację mobilną wystarczy, że zaktualizujemy aplikację do najnowszej wersji, aby móc korzystać z polskiego interfejsu aplikacji i narzędzia.

Przykładowe quizy Kahoot

Chcesz zobaczyć jak w praktyce działają quizy Kahoot? Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma przykładami:

Jeśli szukasz quizów Kahoot wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej frazy takie jak „kahoot quiz” czy „kahoot quizy”, aby znaleźć ciekawe quizy wykonane w aplikacji Kahoot, w tym po polsku!

Podsumowanie

Aplikacja Kahoot służy do tworzenia interaktywnych quizów. Od czerwca 2021 Kahoot dostępny jest po polsku. Często używane są błędne nazwy, takie jak Kahoo, Kahoo!, Kahhot, Kahoot it, Kachot oraz Cahoot – jedyna poprawna nazwa to jednak Kahoot!

5 odpowiedzi na „Kahoot po polsku: quizy w języku polskim”
 1. […] Kahoot na pewno ucieszą się z wiadomości, że od 15 czerwca 2021 roku Kahoot dostępny jest po polsku! Jeszcze do niedawna Kahoot oferował tylko 5 wersji językowych, tj. angielską, hiszpańską, […]

 2. Awatar Latestmodapks
  Latestmodapks

  I love Kahoot! I’m so excited to try out the Polish quiz!

 3. Awatar forhave
  forhave

  I love Kahoot! I’m so excited to try out the Polish quiz!

 4. Awatar goMeaning
  goMeaning

  I love Kahoot! I’m so excited to try out the Polish quiz!

 5. Awatar blue Whatsapp
  blue Whatsapp

  This is great! I’m always looking for ways to learn Polish and Kahoot is a fun and interactive way to do so. I can’t wait to try out these quizzes and improve my skills. Thanks for sharing!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *