Kategorie
Artykuły

Jak szkolić się z pozycjonowania stron?

Wiele osób poszukujących pracy zastanawia się nad podjęciem pracy w marketingu IT. Ciekawym wyborem jest pozycjonowanie stron internetowych. Jak się uczyć SEO?

Branża informatyczna i marketingowa brzmi zachęcająco, duża część młodych osób chciałoby znaleźć pracę w tej dziedzinie, niestety nie każdy ma takie możliwości. W dzisiejszym artykule przedstawimy, jak zdobywać wiedzę z zakresu SEO, gdzie jej szukać i jak samemu opanować nowe umiejętności, które zwiększą twoje szanse na prace w marketingu.

Gdzie szukać wiedzy o pozycjonowaniu stron?

Wiedzy z zakresu pozycjonowania stron warto szukać na branżowych serwisach czy stronach agencji SEO, wiele z nich prowadzi blog o pozycjonowaniu stron, który jest prawdziwą skarbnicą wiedzy dla osób, które dopiero poznają branżę marketingu internetowego. Znajdź agencje SEO, które są warte uwagi i mają bogatą bazę wiedzy w zakładce z blogiem, im więcej artykułów, tym lepiej, to znak, że specjaliści skupili się na jednym zagadnieniu z wielu różnych perspektyw, czytaj i pogłębiaj swoją wiedzę.

Czy warto korzystać z kursów online o pozycjonowaniu stron? 

Kiedy zapytamy wujka Google o to, jak szkolić się z pozycjonowania stron, to pokaże nam on linki do kursów online czy szkoleń prowadzonych przez ekspertów. Niestety, trudno powiedzieć, czy jest to dobra droga dla osoby początkującej, ponieważ ceny mogą przyprawiać o ból głowy, osoba, która nie jest zaznajomiona jeszcze z branżą SEO, może nie być pewna, czy to jest coś, co faktycznie chce robić. Zakupienie drogiego kursu z pozycjonowania stron może okazać się wyrzuceniem pieniędzy w błoto, jeśli okaże się, że branża marketingowa nie jest tym, czego szukasz. 

Warto jednak rozważyć zakup kursu, ale tylko jeśli jest on w pełni poświęcony specjalistycznym narzędziom. Ich obsługa może być skomplikowana, dlatego lekcje zaznajamiające z danym programem, wtyczką mogą być pomocne. 

Jak samemu podszkolić się z SEO? 

Wiele narzędzi, z których korzystają specjaliści od pozycjonowania stron, są dostępne dla nas na wyciągnięcie ręki, warto ich poszukać i z nich korzystać. Samodzielne zapoznanie się z programem czy aplikacją będzie dużo lepsze niż czytanie suchych faktów na temat tego, jak działa pozycjonowanie w Google. Oto lista narzędzi, z których można skorzystać, by poszerzyć swoją wiedzę z zakresu SEO. 

Answer The Public 

Strona Answer The Public pozwoli ci znaleźć słowa kluczowe z długim ogonem, jeśli masz już jakąkolwiek wiedzę na temat SEO, to wiesz, że są one bardzo istotne dla pozycjonowania strony WWW. Narzędzie to jest darmowe, ma jednak dzienny limit fraz, ale warto z niego korzystać, ponieważ może ci nasunąć frazę, o której nawet byś nie pomyślał. 

Google Search Console

Skoro większość pozycjonowania odbywa się w Google, to warto skorzystać z narzędzi, które są dostępne w tej wyszukiwarce. Możesz założyć darmowe konto w Search Console, ta aplikacja przydaje się, kiedy już pozycjonujesz daną stronę WWW, pozwala monitorować statystyki, liczę odwiedzin czy liczbę kliknięć na stronie, dzięki niej sprawdzisz też, jakie frazy kluczowe są najlepsze dla twojego serwisu. Z produktów Google warto także sprawdzić Google Analytics, które zbiera dane na temat wydajności strony, oraz Google Trends, dzięki któremu możesz w łatwy sposób zaplanować artykuły dopasowane do najnowszych trendów. 

Yoast SEO

Jeśli masz już stronę na WordPressie, możesz zainstalować wtyczkę Yoast, która pomoże ci zadbać o techniczne aspekty SEO bezpośrednio na twojej stronie, a w przypadku słabej analizy strony, wtyczka przedstawi działania, które pozwolą zniwelować problem. Dzięki temu dowiesz się, na jakie rzeczy powinieneś zwracać uwagę. 

Czytaj też: Jak będzie wyglądał marketing internetowy w 2023 roku?

W odpowiedzi na “Jak szkolić się z pozycjonowania stron?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *