Jak prowadzić skutecznie szkolenia językowe w firmie?

Szkolenia językowe w firmie

Coraz większa liczba pracodawców docenia znaczenie rozwoju kompetencji swoich pracowników, proponując im szkolenia. Mogą one dotyczyć przeróżnej tematyki, zarówno ściśle związanej z konkretna branżą, jak i przydatnej w każdym biznesie. Do tego drugiej grupy z pewnością można zaliczyć szkolenia językowe, które mogą ułatwić otwarcie się firmy na nowe rynki i nawiązanie współpracy z zagranicznymi klientami lub inwestorami. Dowiedz się więcej o podnoszeniu kompetencji językowych pracowników!

Szkolenia językowe dla pracowników – dlaczego warto?

Obecnie znajomości języków (w szczególności angielskiego) wymaga się niemal od każdego pracownika, niezależnie od zajmowanego stanowiska. To dlatego, że działalność biznesowa w dowolnej branży coraz częściej wiąże się z kontaktem z obcokrajowcami, podróżami lub chociażby poszukiwaniem informacji w zagranicznych źródłach. Co prawda większość osób funkcjonujących obecnie na rynku pracy może się pochwalić przynajmniej podstawową znajomością języka obcego oraz umiejętnością obsługi translatorów i innych narzędzi ułatwiających komunikację, jednak często to nie wystarcza. Sprawia to, że pracodawcy coraz częściej są zainteresowani możliwością zorganizowania szkoleń językowych dla pracowników. To nie tylko inwestycja w rozwój firmy, ale również inne korzyści, m.in.:

  • poprawa wizerunku przedsiębiorstwa,
  • możliwość otwarcia się na nowe rynki,
  • możliwość przyciągnięcia do firmy ambitnych pracowników,
  • lepsza integracja personelu,
  • możliwość jednoczesnego rozwoju umiejętności biznesowych kadry.

Również sami pracownicy zwykle chętnie uczestniczą w szkoleniach językowych, zyskując umiejętności przydatne nie tylko w miejscu pracy, ale też i poza nim.

Jak zorganizować szkolenia w firmie?

Najczęściej wybieranym przez pracodawców rozwiązaniem są szkolenia językowe odbywające się w siedzibie firmy. Przemawia za nim przede wszystkim wygoda i ergonomia. Zamknięte szkolenia w firmie mogą być również precyzyjnie dostosowane pod względem tematyki i szczegółowego programu do potrzeb zespołu. Oznacza to znacznie lepsze rezultaty nauczania i możliwość natychmiastowego wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce. Organizacja szkolenia w firmie powinna być jednak powierzona profesjonalistom, którzy mają doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach. Warto wybrać renomowany ośrodek szkoleniowy i dokładnie omówić swoje oczekiwania z jego przedstawicielem jeszcze przed podjęciem decyzji o współpracy. Dobrze zorganizowane i przeprowadzone szkolenie językowe to bowiem znacznie większa skuteczność, która z pewnością przełoży się na wyniki.

Jedna odpowiedź do „Jak prowadzić skutecznie szkolenia językowe w firmie?”
  1. Awatar Traveller
    Traveller

    najlepiej języków uczyć się na wyjeździe. człowiek cały dzień się uczy, nei tylko w trakcie lekcji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *