/

/

Epidemia a rynek szkoleń.

E-learning

Koronawirus odciska swoje piętno na wszystkich branżach, w tym na branży szkoleniowej. Niestety większość szkoleń stacjonarnych musiała zostać odwołana bądź przeniesiona na inny termin. Na popularności zyskują za to wszelkiego typu szkolenia i kursy online czy też webinaria. Śledzimy ostatnie zmiany na rynku szkoleniowym.

E-learning

Pisanie wniosków grantowych przez Internet

Stowarzyszenie Rozwoju Karier Doktorantów i Doktorów PolDoc, czyli ogólnopolska niezależna organizacja za cel stawiąca sobie wspieranie naukowców w rozwoju zawodowym, organizuje dla wszystkich chętnych bezpłatne webinarium pod tytułem: „5 sposobów na dobry wniosek grantowy”.

Typowo działania tego typu prowadzone są w trakcie spotań bezpośrednich, pozwalających uzyskać indywidualną konsultację i zyskać specjalistyczną wiedzę. W dobie ograniczeń spowodowanych epidemią koronawirusa cenne jest, że spotkania takie przenoszą się również do Internetu.

Najbliższe wirtualne szkolenie odbędzie się w piątek, 27 marca w godzinach 12:00-14:00. Zapisy na stronie stowarzyszenia: www.poldoc.pl

Szkolenia techiczne przez Internet?

Pandemia koronawirusa wyjątkowo mocno dotyka szkoleń technicznych i specjalistycznych, kóre najczęściej wymagają formy praktycznej. Z zaistniałą sytuacją radzić sobie próbuje firma Valeo organizując dla właścicieli i pracowników warsztatów szkolenia online. Ma to głębokie uzasadnienie, zwłaszcza że wiele warsztatów ograniczyło działalność z powodu braku klientów w czasie pandemii.

Cały szereg bezpłatnych szkoleń technicznych dostępnych jest pod adresem: https://gateway.on24.com/wcc/gateway/elitevaleoservice/1832157/category/13641/polish

Internetowe Rewolucje od Google

Zastanawiasz się jak zorganizować pracę zdalną w firmie? Pomóc mogą bezpłatne szkolenia dla małych i średnich przedsiębiorstw przygotowane przez firmę Google. Program Internetowych Rewolucji składa się z webinarów odbywających się dwa razy w tygodniu. Szkoleniom towarzyszy również możliwość odbycia 45-minutowych konsultacji indywidualnych z przedstawicielem Google.

Tematyka dotyczy wykorzystania 10 narzędzi Google wspierających prowadzenie biznesu na odległość, w tym m.in. pakietu G Suite dla firm, Dokumentów Google, Dysku Google, Google Moja Firma i Hangouts Meet. Narzędzia te firma udostępnia bezpłatnie na okres 3 miesięcy.

Na szkolenia można zapisać się na stronie: https://events.withgoogle.com/praca-zdalna-dla-firm/registrations/new/

Szkolenia BHP przez Internet

Nawet branże tak tradycyjne jak górnictwo muszą dostosować się do zaistniałych warunków. Od 13 marca zarząd Polskiej Grupy Górniczej (PGG) wstrzymał obowiązkowe szkolenia i kursy BHP realizowane w tradycyjnej formie, a więc na sali szkoleniowej. Firma na szeroką skalę uruchomiła szkolenia w zakresie BHP w systemie e-learningu.

Andrzej Sączek, dyrektor Departamentu Wsparcia HR w PGG mówi: „Nie możemy sobie pozwolić na całkowite ograniczenie szkoleń, a zwłaszcza tych w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy, gdyż to właśnie teraz zachowanie bezpieczeństwa i higieny może pozwolić przezwyciężyć ten nowy dla wszystkich stan zagrożenia. (…) Stąd nasza decyzja o uruchomieniu na szeroką skalę szkoleń w dziedzinie BHP w formie e-learningu.”

Jedna odpowiedź do „Epidemia a rynek szkoleń.”
  1. Awatar Marcin

    W reakcji na aktualną sytuację udostępniliśmy w swojej firmie szkoleniowej wszystkie kursy zdalnie. Pracując na programie MS Teams jesteśmy w stanie sprawnie prezentować i przekazywać treści. Da się 🙂
    Link dla zainteresowanych: itschool.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *