Kategorie
Szkolenia

Inwestuj w ludzi z głową: czym kierować się, wybierając szkolenie?

Inwestowanie w ludzi to dzisiaj codzienność każdego przedsiębiorcy. Jak jednak podejmować decyzje o tych inwestycjach? Inwestować w szkolenia otwarte czy zamknięte? Czym kierować się przy wyborze szkoleń dla pracowników?

Szukasz ciekawych szkoleń dla siebie lub dla swoich pracowników, ale nie wiesz, czym się kierować przy podejmowaniu decyzji? Zastanawiasz się, co jest najistotniejsze: program szkolenia, a może osoba, która je poprowadzi? Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci dokonać świadomego i trafnego wyboru.

Idealne szkolenie
Jak wybrać dobre szkolenie?

Dobre szkolenie, czyli jakie?

Rynek szkoleń w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Dlatego dziś wcale nie jest trudno znaleźć seminarium czy warsztatów poświęconych tematowi powiązanymi z branżą prowadzonej działalności biznesowej. Jednak w parze z ilością opcji nie zawsze idzie jakość. Jako zaś że każde szkolenie to spora inwestycja finansowa, decyzję o zapisaniu siebie lub pracowników na konkretne spotkanie, powinna być przemyślana.

Dobre szkolenie to takie, które:

  • odpowiada potrzebom rozwojowym organizacji i pracownika – a więc pozwala zdobyć niezbędną wiedzę oraz kompetencje,
  • jest przeprowadzone w oparciu o aktualną wiedzę i stan prawny – to ważne np., gdy w grę wchodzi omówienie zasad rozliczeń pracowniczych czy zasady INCOTERMS, które są odświeżane co kilka lat,
  • pozwala zdobyć praktyczną wiedzę,
  • jest prowadzone przez specjalistę w swojej dziedzinie.

Właśnie dlatego przed podjęciem decyzji warto przeanalizować dokładniej oferty poszczególnych firm szkoleniowych.

Niska cena i dogodny termin szkolenia to nie wszystko

Choć trzeba przyznać, że koszt, z jakim wiąże się szkolenie czy data oraz miejsce mają ogromne znaczenie, nie powinny być czynnikami decydującymi. Zdecydowanie ważniejsze są kwestie takie jak:

  • to, kto poprowadzi zajęcia – powinien to być zawsze ekspert w danej dziedzinie, z udokumentowanym doświadczeniem praktycznym oraz wiedzą. Im bardziej znana jest taka osoba w środowisku i im wyższe jej kompetencje, tym lepsza jakość samego szkolenia,
  • program szkolenia – zwróć uwagę, czy na pewno obejmuje ono zakres tematyczny, który Cię interesuje i w jakim stopniu szczegółowości. To istotne, zwłaszcza gdy chcesz zdobyć bardzo specjalistyczną wiedzę na szkoleniu twardym.

Zastanów się również, czy lepiej sprawdzi się szkolenie otwarte, czy korzystniejsza będzie inwestycja w szyte na miarę szkolenie zamknięte. Listę szkoleń otwartych znajdziesz w portalu szkoleniowym na stronie https://eventis.pl/szkolenia. Jeśli planujesz na nie wysłać więcej niż 5 czy 6 pracowników – postawienie szkolenia na zamówienie może być bardziej korzystnym kierunkiem działania. Sprawdź również rekomendacje, jakie uzyskała firma szkoleniowa na rynku – są kolejną cenną wskazówką przy podejmowaniu decyzji.

Autor: Anna Gajewska

Cześć, mam na imię Anna i jestem redaktorem w serwisie Szkolenia News!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *