/

/

Inwestuj w ludzi z głową: czym kierować się, wybierając szkolenie?

Idealne szkolenie

Szukasz ciekawych szkoleń dla siebie lub dla swoich pracowników, ale nie wiesz, czym się kierować przy podejmowaniu decyzji? Zastanawiasz się, co jest najistotniejsze: program szkolenia, a może osoba, która je poprowadzi? Oto kilka wskazówek, które pozwolą Ci dokonać świadomego i trafnego wyboru.

Idealne szkolenie
Jak wybrać dobre szkolenie?

Dobre szkolenie, czyli jakie?

Rynek szkoleń w Polsce rozwija się niezwykle dynamicznie. Dlatego dziś wcale nie jest trudno znaleźć seminarium czy warsztatów poświęconych tematowi powiązanymi z branżą prowadzonej działalności biznesowej. Jednak w parze z ilością opcji nie zawsze idzie jakość. Jako zaś że każde szkolenie to spora inwestycja finansowa, decyzję o zapisaniu siebie lub pracowników na konkretne spotkanie, powinna być przemyślana.

Dobre szkolenie to takie, które:

  • odpowiada potrzebom rozwojowym organizacji i pracownika – a więc pozwala zdobyć niezbędną wiedzę oraz kompetencje,
  • jest przeprowadzone w oparciu o aktualną wiedzę i stan prawny – to ważne np., gdy w grę wchodzi omówienie zasad rozliczeń pracowniczych czy zasady INCOTERMS, które są odświeżane co kilka lat,
  • pozwala zdobyć praktyczną wiedzę,
  • jest prowadzone przez specjalistę w swojej dziedzinie.

Właśnie dlatego przed podjęciem decyzji warto przeanalizować dokładniej oferty poszczególnych firm szkoleniowych.

Niska cena i dogodny termin szkolenia to nie wszystko

Choć trzeba przyznać, że koszt, z jakim wiąże się szkolenie czy data oraz miejsce mają ogromne znaczenie, nie powinny być czynnikami decydującymi. Zdecydowanie ważniejsze są kwestie takie jak:

  • to, kto poprowadzi zajęcia – powinien to być zawsze ekspert w danej dziedzinie, z udokumentowanym doświadczeniem praktycznym oraz wiedzą. Im bardziej znana jest taka osoba w środowisku i im wyższe jej kompetencje, tym lepsza jakość samego szkolenia,
  • program szkolenia – zwróć uwagę, czy na pewno obejmuje ono zakres tematyczny, który Cię interesuje i w jakim stopniu szczegółowości. To istotne, zwłaszcza gdy chcesz zdobyć bardzo specjalistyczną wiedzę na szkoleniu twardym.

Zastanów się również, czy lepiej sprawdzi się szkolenie otwarte, czy korzystniejsza będzie inwestycja w szyte na miarę szkolenie zamknięte. Listę szkoleń otwartych znajdziesz w portalu szkoleniowym na stronie https://eventis.pl/szkolenia. Jeśli planujesz na nie wysłać więcej niż 5 czy 6 pracowników – postawienie szkolenia na zamówienie może być bardziej korzystnym kierunkiem działania. Sprawdź również rekomendacje, jakie uzyskała firma szkoleniowa na rynku – są kolejną cenną wskazówką przy podejmowaniu decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *