/

/

,

Sprzedaż kosmetyków online – o czym należy pamiętać?

Kosmetyki kolorowe

Sprzedaż kosmetyków przez Internet to popularny biznes, dlatego konkurencja na tym rynku jest już stosunkowo wysoka. Jeśli decydujemy się na wprowadzenie takiego asortymentu do swojego sklepu online, musimy dobrze przemyśleć strategię marketingową. Po pierwsze, klientowi warto zaproponować towar popularny, ale nie na tyle konkurencyjny, aby było to nieopłacalne. Po drugie, należy udoskonalić proces sprzedaży tak, aby żaden konsument nie musiał czekać na swoją przesyłkę dłużej niż kilka dni. O czym jeszcze warto pomyśleć? Z odpowiedzią przychodzimy w poniższym artykule!

Jakie kosmetyki dobrze się sprzedają?

Najlepszy towar do sklepu z kosmetykami stanowią produkty, które są już wśród konsumentów popularne, ale jednocześnie nie tak konkurencyjne, aby ich sprzedaż była nieopłacalna. Na chwilę obecną w drogeriach najlepiej sprzedają się między innymi:

 • kosmetyki do makijażu, czyli tak zwana kolorówka, 
 • akcesoria oraz produkty do pielęgnacji włosów, w tym zwłaszcza preparaty silnie regenerujące,
 • odżywki stymulujące wzrost rzęs i brwi,
 • żele pod prysznic o pięknym zapachu i właściwościach pielęgnacyjnych. 
Sprzedaż kosmetyków online - sprawdź, o czym należy pamiętać!

O ile moda na makijaż czy różne fryzury często się zmienia, tak w pielęgnacji trendy okazują się raczej stabilne. Z tego względu najbezpieczniejszy wybór stanowią głównie produkty myjące, jak żele i płyny do kąpieli, szampony czy produkty do higieny jamy ustnej. Aby choć częściowo wyróżnić się na rynku, można sięgnąć po te zagraniczne, których konsument nie kupi w pobliskim markecie. Można zamówić je pod adresem hurtowni https://b2b.europedg.pl/kategorie-produktow/kosmetyki. Są to towary przede wszystkim włoskie i niemieckie, a zatem znane ze swojej jakości. One również mają na naszym rynku coraz silniejszą pozycję, dzięki czemu cieszą się sporym zainteresowaniem klientów.

Dowiedz się, jakie kosmetyki dobrze się sprzedają!

Zoptymalizowana logistyka

Z punktu widzenia prowadzenia biznesu przez Internet, nierzadko czynnikiem ważniejszym niż jakość czy rodzaj sprzedawanego towaru jest sposób jego dostarczenia klientowi, czyli ogólnie pojęta logistyka. Współczesny konsument oczekuje, że po opłaceniu zamówienia otrzyma swoje produkty w przeciągu kilku dni. Jeśli na zamówienie musi czekać dłużej niż tydzień, mało prawdopodobne, że złoży je ponownie w tym samym sklepie. Nie ma przy tym znaczenia, czy potrzebował produktów „na już”. W idealnych warunkach zakupy online powinny zostać doręczone klientowi w ciągu dwóch dni – do tego większość konsumentów jest przyzwyczajona. Kluczowe znaczenie ma zatem to, gdzie sklep będzie zaopatrywał się w towary. Jeśli w asortymencie mają pojawić się kosmetyki zagraniczne, należy zamawiać je z zaufanej hurtowni, która zagwarantuje ciągłość dostaw. W przypadku wspomnianej już hurtowni EDG, towary sprowadzone zza granicy są przechowywane w magazynach na terenie naszego kraju. Dzięki temu dostępny na stronie internetowej asortyment trafia do klienta bezpośrednio z magazynu, co stanowi wygodną formę zaopatrywania w niezbędne produkty. Dodatkowo sprzedawca nie musi martwić się o długi czas dostaw, czy braki na półkach

Monitorowanie trendów

Branża beauty jest branżą, która dynamicznie się zmienia. Trzeba pozostawać na bieżąco z trendami lub stawiać na rozwiązania ponadczasowe. Bardzo istotne w dzisiejszych czasach jest również udzielanie klientowi wyczerpujących informacji na temat produktu. Dzisiejsza pielęgnacja jest bowiem pielęgnacją świadomą. Wiele osób sięga po kosmetyki naturalne, ekologiczne, nietestowane na zwierzętach. Składy produktów powinny być więc dobrze widoczne zarówno na samym produkcie, jak i w jego opisie na stronie internetowej sklepu. Im więcej informacji na temat prezentowanego kosmetyku udostępnia sprzedawca, tym lepiej. W ten sposób przedsiębiorca wzbudza większe zaufanie konsumenta. Każda propozycja powinna zatem zostać odpowiednio opracowana. Zachętą do kupna towaru jest w takim przypadku nie tylko atrakcyjna cena, ale również zdjęcie kosmetyku, czy jego opis. Nie należy zatem tego zaniedbywać. Jeśli witryna sklepu jest prowadzona starannie, klient odbiera ją jako bardziej profesjonalną, ale też przyjaźniejszą konsumentom. 

Jak prowadzić sprzedaż kosmetyków przez Internet?

Prowadzenie sprzedaży kosmetyków przez Internet może być świetnym pomysłem, biorąc pod uwagę rosnący rynek zakupów online. Oto kilka kroków i wskazówek, które mogą ci pomóc:

1. Prawo i Regulacje:
 • Zarejestruj działalność: Upewnij się, że twoja działalność jest legalna i spełnia wszelkie wymogi prawne.
 • Certyfikaty i zgodność: Sprawdź, czy oferowane przez Ciebie kosmetyki spełniają standardy jakości i są certyfikowane.
2. Strona Internetowa:
 • Profesjonalna witryna: Zainwestuj w dobrze zaprojektowaną i łatwą w nawigacji stronę internetową.
 • Funkcje sklepu: Upewnij się, że Twoja strona ma funkcje e-commerce, takie jak koszyk, opcje płatności i bezpieczne przetwarzanie transakcji.
3. Asortyment Produktów:
 • Jakość: Wybieraj produkty wysokiej jakości, które spełniają oczekiwania klientów.
 • Różnorodność: Zapewniaj różnorodny wybór, aby przyciągnąć różne grupy klientów.
4. Marketing:
 • Media społecznościowe: Wykorzystaj platformy mediów społecznościowych do promocji produktów i budowania społeczności.
 • SEO: Zoptymalizuj stronę pod kątem wyszukiwarek, aby przyciągnąć więcej organicznego ruchu.
 • E-mail marketing: Wykorzystaj kampanie e-mailowe do komunikowania się z klientami i informowania ich o promocjach i nowościach.
5. Obsługa Klienta:
 • Wsparcie: Oferuj wsparcie dla klientów przez czat na stronie, e-mail czy telefon.
 • Polityka zwrotów: Jasno przedstaw swoją politykę zwrotów i wymian produktów.
6. Logistyka:
 • Dostawa: Zaoferuj różne opcje dostawy i zadbaj o szybkie i bezpieczne przesyłki.
 • Zarządzanie zapasami: Zadbaj o efektywne zarządzanie stanami magazynowymi.
7. Bezpieczeństwo:
 • Ochrona danych: Zapewnij bezpieczeństwo danych klientów, stosując odpowiednie protokoły bezpieczeństwa.
 • Bezpieczne transakcje: Zabezpiecz procesy zakupowe i płatności.
8. Analiza i Optymalizacja:
 • Analiza danych: Monitoruj i analizuj dane zakupowe, aby zrozumieć zachowania klientów i poprawić ofertę.
 • Optymalizacja: Regularnie aktualizuj i optymalizuj stronę oraz strategie marketingowe na podstawie zebranych danych i uwag klientów.
9. Konkurencja:
 • Badanie rynku: Zorientuj się, co oferuje konkurencja i znajdź unikalną niszę lub wartość dodaną dla Twoich produktów.

Pamiętaj, że sukces w sprzedaży online zależy nie tylko od jakości oferowanych produktów, ale również od doskonałej obsługi klienta, efektywnej logistyki i skutecznego marketingu. Skoncentruj się na tworzeniu wartościowej i autentycznej marki, która buduje lojalność wśród klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *