/

/

Kosze świąteczne dla firm – przeżytek, czy ponadczasowy upominek?

Zestawy świąteczne

Prezenty wręczamy na rozmaite okazje – urodziny, imieniny, wesela, czy też z powodu odniesionego sukcesu, jakim np. może być awans w pracy. Upominki dajemy nie tylko na płaszczyźnie osobistej, ale również i biznesowej. Jeśli jesteś właścicielem firmy i marzysz o prężnie rozwijającym się biznesie, musisz doceniać ludzi, z którymi współpracujesz. Jednym ze sposobów, aby okazać im uznanie i podziękować za całoroczną pracę jest podarowanie im upominków na święta. Które propozycje biznesowych prezentów warto wziąć pod lupę? Dlaczego kosze świąteczne dla firm mogą okazać się trafionym pomysłem na tego typu podarunek?

Jak to jest z tymi prezentami dla pracowników i klientów – dawać, czy nie dawać?

Nie czarujmy się, prezenty są jednym z najmilszych sposobów okazywania sympatii. Mogą oznaczać wiele – szacunek, miłość, podziękowanie, czy wdzięczność. Za upominkami mogą kryć się też nasze intencje. Wręczając je innym, można zatem osiągnąć zamierzony efekt. Co to znaczy? Pracodawca wręczający świąteczne podarunki swoim pracownikom przekazuje im informacje, że są dla niego ważni oraz że docenia ich wkład i zaangażowanie w codzienne obowiązki. Skoro w nich inwestuje, to znak, że nie tylko ich ceni, ale również chce ich zatrzymać w miejscu pracy. Dzięki temu pracownik czuje się doceniony, a to jest prawdziwym motorem napędowym do dalszego działania. W ten sposób pracodawca motywuje swój zespół i pokazuje mu, że posiadając to stanowisko, jest nie tylko szefem, ale również człowiekiem dbającym o swoich podwładnych. 

Jak widać, dając, można zyskać więcej, niż biorąc. Dlatego warto, przynajmniej raz w roku, z okazji świąt obdarować swoich pracowników drobnym upominkiem. Takie działanie to nie tylko miła niespodzianka, ale inwestycja, która z pewnością zwróci się w przyszłości.

Co wybrać na świąteczny prezent dla pracowników, a raczej – czego nie wybierać

Każdy lubi dostawać prezenty, ale już nie każdy prezent sprawia radość. Warto mieć to na uwadze wybierając świąteczne upominki dla podwładnych. Decydując się na firmowy podarunek, często kierujemy się panującą modą i wybieramy to, co jest na topie. Ostatnimi laty były to karty podarunkowe, vouchery, czy pióra z logo firmy. Te czasy powoli jednak przemijają, natomiast ciągle “na fali” pozostają kosze świąteczne dla firm. Są one uniwersalnym upominkiem, który z pewnością zostanie spożytkowany przez osobę, która go otrzymała. Smakołyki, które znajdują się w zestawach prezentowych, zachwycają i przede wszystkim są praktyczne. 

Dlaczego warto postawić na kosze świąteczne dla firm?

W koszach podarunkowych mieści się wszystko, co najlepsze – wyborne przysmaki w postaci rozmaitych słodyczy, aromatyczne herbaty i kawy, syropy owocowe, konfitury, pyszne masła orzechowe, naturalne miody, regionalne alkohole oraz przetwory, które doskonale sprawdzą się na świątecznym stole. Oprócz wyjątkowej zawartości, kosze świąteczne dla firm posiadają również gustowne opakowania, które przykuwają uwagę odbiorcy. Smakołyki mieszczą się w eleganckich, drewnianych skrzyniach lub wiklinowych koszach. Gdzie zatem można znaleźć tak efektowne kompozycje? Najlepsze kosze świąteczne dla firm z wyśmienitymi produktami znajdziesz w sklepie online Schronisko Bukowina. Gotowe zestawy prezentowe cieszą nie tylko oko, ale również i podniebienie. 

Przeczytaj również: Savoir-vivre i etykieta w biznesie.

Od redakcji: kosze świąteczne dla firm w skrócie

Kosze świąteczne przekazywane kontrahentom i klientom mogą zawierać różnorodne produkty. Najczęściej spotykane to żywność, napoje alkoholowe, produkty regionalne i gourmet, wyroby cukiernicze, a także drobne upominki.

W koszach świątecznych często znajdują się specjalne świąteczne przysmaki, takie jak czekoladki, ciasteczka, pierniki, dżemy, konserwy, suszone owoce, orzechy, kawa, herbata i inne smakołyki. Również często w koszach świątecznych pojawia się wino lub szampan, a także bezalkoholowe napoje, takie jak sok, herbata lub napoje gazowane. Czasami do kosza dodawane są produkty charakterystyczne dla danego regionu lub kraju, które mają na celu promowanie lokalnych tradycji i smaków. Praliny, czekoladki, drażetki i inne słodycze są częstym elementem koszy świątecznych. Kosze mogą zawierać ekskluzywne produkty gourmet, takie jak oliwa z oliwek, kawior, specjalne sery, wykwintne sosy czy miodu.

Oprócz jedzenia, w koszach świątecznych często umieszcza się również różnego rodzaju upominki, takie jak świąteczne ozdoby, świece, kalendarze adwentowe, przyprawy, akcesoria kuchenne czy gadżety. Zawartość koszy świątecznych może się różnić w zależności od preferencji i budżetu firmy, która je zamawia.

Dlaczego warto wręczać kosze świąteczne?

Firmy decydują się na wręczanie koszy świątecznych klientom, pracownikom i kontrahentom z kilku powodów:

 • Wyraz uznania i wdzięczności. Kosze świąteczne są formą wyrazu uznania i wdzięczności za współpracę, wsparcie i zaufanie, które dana firma otrzymuje od swoich klientów, pracowników i kontrahentów. Jest to sposób na docenienie ich zaangażowania i lojalności.
 • Budowanie relacji i utrzymanie kontaktu. Wręczenie kosza świątecznego jest doskonałą okazją do spotkania się, wymiany serdeczności i utrzymania pozytywnych relacji z klientami, pracownikami i kontrahentami. To także sposób na podtrzymanie kontaktu z nimi, nawet jeśli nie jest to możliwe na co dzień.
 • Promocja marki i wizerunku. Kosze świąteczne często zawierają produkty z logo firmy, co pomaga w promowaniu marki i zwiększeniu świadomości jej istnienia. Jest to subtelny sposób na budowanie wizerunku firmy jako hojnej i troszczącej się o swoich partnerów biznesowych.
 • Tworzenie pozytywnego doświadczenia. Otrzymanie kosza świątecznego może wywołać u klientów, pracowników i kontrahentów pozytywne emocje, takie jak radość, wdzięczność i docenienie. Tworzy to pozytywne doświadczenie związane z firmą i może wpływać na ich lojalność i długoterminowe relacje biznesowe.
 • Tradycja i zwyczaj. Wręczanie koszy świątecznych ma swoje korzenie w długiej tradycji i jest powszechnie praktykowane w wielu krajach. Dlatego wiele firm kontynuuje ten zwyczaj, aby dostosować się do lokalnych obyczajów i oczekiwań.

Warto zaznaczyć, że kosze świąteczne nie są jedynym sposobem na wyrażenie wdzięczności i nawiązanie relacji biznesowych. Firmy mogą również zastosować inne formy upominków, wydarzeń firmowych lub programów lojalnościowych, w zależności od swoich preferencji i celów biznesowych.

Szukasz pomysłu na wyjątkowe kosze świąteczne dla firm? Włącz do kosza upominki, które będą personalizowane dla każdej osoby w firmie. Może to być np. indywidualnie zapakowana czekolada z imionami pracowników lub spersonalizowane breloczki do kluczy.

Wprowadź do kosza świąteczną atmosferę, dodając ozdoby do zawieszenia na choinkę, girlandy, błyszczące światełka lub małe figurki świąteczne. Pracownicy będą mogli udekorować swoje biurka lub domy, tworząc przyjemną atmosferę świąt.

Dodaj do kosza akcesoria zimowe, takie jak rękawiczki, czapki, szaliki lub termiczne kubki do napojów na wynos. To doskonałe dodatki do codziennych aktywności na świeżym powietrzu.

Zadbaj o indywidualne życzenia w koszach i ręcznie podpisz dołączone kartki. Kilka słów od serca odnoszących się do konkretnych sukcesów twoich pracowników lub kontrahentów sprawią, że zapamiętają tegoroczne kosze świąteczne na długo!

2 odpowiedzi na „Kosze świąteczne dla firm – przeżytek, czy ponadczasowy upominek?”
 1. Awatar Drygu
  Drygu

  heh, zawsze miło dostać prezent 😛

  1. Awatar Michu
   Michu

   co racja to racja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *