Jak wykorzystać program call center dla lepszej obsługi klienta?

Call center

Wysoki poziom obsługi klienta na infolinii może przyczynić się do zwiększenia zadowolenia klientów oraz poprawy wyników sprzedażowych. Dlatego warto inwestować w rozwiązania, które pomogą Ci poprawić jakość obsługi w Twoim call center. Jednym z dostępnych narzędzi jest oprogramowanie contact center. Nowoczesne rozwiązania posiadają szereg udogodnień, dzięki którym zwiększysz poziom obsługi klienta w Twoim CC.

Wybierając odpowiednie oprogramowanie do call center otrzymasz wiele narzędzi, które poprawią obsługę klienta w Twojej firmie. Na rynku jest wiele systemów, które oferują poprawę jakości obsługi klienta, jednak nie każdy dostarcza rozwiązania na najwyższym poziomie. Systemem, który w pełni zadba o poprawę i utrzymanie customer service możliwie wysokiej normie, jest Systell Next. Wystarczy wejść na stronę https://systell.pl/oferta/, żeby przekonać się o możliwościach systemu.

Jakie narzędzia powinien dostarczać system? 

Żeby w pełni wykorzystać potencjał Twoich konsultantów, warto mieć pod ręką narzędzia, dzięki którym będzie to możliwe. Klienci doceniają szybkość, skuteczność i wysoką wiedzę merytoryczną agentów. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu dostarczysz poziom obsługi na najwyższym możliwym poziomie. Pomogą Ci w tym takie narzędzia, jak:

 • Automatyzacja – dzięki możliwości zautomatyzowania niektórych procesów, znacznie skrócisz czas obsługi klienta. Automatyzacja często wykorzystywana jest chociażby w branży bankowej – klient dzwoniąc na infolinię sam może sprawdzić np. stan konta wpisując odpowiednie dane na klawiaturze telefonu. Dzięki temu konsultanci skupiają się na bardziej zaawansowanych zadaniach, a klienci cieszą się z szybkiej obsługi niektórych spraw.
 • Wielokanałowość – wszystkie kanały kontaktu skupione w jednym systemie to podstawa skutecznej obsługi klienta. Klienci mogą kontaktować się w danym temacie za pomocą różnych kanałów kontaktu. Ważne jest, żeby oprogramowanie, z którego korzystasz, miało możliwość automatycznego rozpoznawania klienta i sprawy, w której się kontaktuje.
 • Jeden czytelny widok klienta – Nowoczesne systemu wyświetlą wszystkie interakcje klienta w jednym oknie – Twoi konsultanci błyskawicznie dowiedzą się o ostatnim statusie sprawy klienta.
 • Szerokie możliwości raportowania – rozbudowany system raportów pozwoli Ci analizować ruch na infolinii. Przełoży się to na dopasowanie pracy konsultantów do aktualnych potrzeb.
 • Workflow – jeśli Twój helpdesk nie radzi sobie z bieżącymi zadaniami, warto wprowadzić system ticketowy. Twoi konsultanci będą wiedzieli co robić na każdym etapie obsługi, a system zadba o przydzielenie zadań odpowiednim osobom. Pod pojęciem workflow kryje się także możliwość modelowania dowolnych procesów biznesowych, które usprawnią przepływ informacji oraz dokumentów w firmie.
 • Routing połączeń – dzięki systemowi możesz zaprogramować możliwość połączenia z poszczególnymi konsultantami. Jeśli klient dzwoni w trudnym technicznie temacie, system automatycznie przekieruje go do najbardziej doświadczonego konsultanta.

Zadbaj o customer experience

Wymienione narzędzia to tylko niektóre możliwości, które powinien dostarczać system call center. Jakość obsługi klienta jest jednym z czynników kształtujących doświadczenia klienta. Przekłada się to na zainteresowaniu firmą i jej usługami, a pośrednio także na sprzedaż. Podstawą odpowiedniego customer experience jest przede wszystkim personalizacja oraz wizerunek firmy. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom dostarczanym przez system call center, doskonale poznasz oczekiwania i przyzwyczajenia klienta. Narzędzia takie, jak automatyzacja, czy wielokanałowość sprawią, że idealnie dostosujesz się do oczekiwań swoich klientów. System sam pokaże Ci, czy klient woli kontakty przez sms, czy przez telefon. Dzięki oprogramowaniu zbadasz także jakość obsługi klienta (poprzez ankiety oraz badania NPS). Te informacje na bieżąco pozwolą Ci podnosić standardy obsługi.

Oprogramowanie contact center umożliwia także podnoszenie kwalifikacji Twoich konsultantów. W jaki sposób? Warto wymienić chociażby możliwość nagrywania rozmów. Dzięki temu możesz odsłuchiwać rozmowy z Twoimi konsultantami, wyciągać wnioski i eliminować powtarzane błędy. System pozwala także wprowadzać skrypty rozmów. Dzięki nim Twoi konsultanci na każdym etapie rozmowy będą mieli możliwość skorzystania z podpowiedzi oraz wybrania odpowiedniego rozwiązania.
Wszystkie te rozwiązania pomogą Twoim konsultantom sprostać nawet najbardziej wymagającym klientom. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu wyniesiesz poziom obsługi klienta na bardzo wysoki poziom – wystarczy, że będziesz miał do tego odpowiednie narzędzia.

Materiał zewnętrzny.

Czytaj też: Najpopularniejsze portale społecznościowe.

Jedna odpowiedź do „Jak wykorzystać program call center dla lepszej obsługi klienta?”
 1. Awatar agent cc
  agent cc

  teraz są programy do CC w chmurze, nic nie trzeba instalować, wszystko przez przeglądarkę działa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *