Kategorie
Artykuły

Czym jest wirtualne biuro i co oferuje korzystającym z niego przedsiębiorcom?

Sprawdź co to jest biuro wirtualne oraz jakie usługi biuro wirtualne oferuje korzystającym z niego przedsiębiorcom i poznaj zalety tego rozwiązania.

Prowadzenie firmy nie zawsze wiąże się z wynajmowaniem fizycznego pomieszczenia do pracy. W dzisiejszych czasach możliwe jest stworzenie działalności całkowicie zdalnej, gdzie wszystkie osoby zatrudnione pracują z domu. Należy jednak pamiętać, że w czasie zakładania przedsiębiorstwa, konieczne jest wpisanie do ewidencji jakiegoś miejsca pracy. Niektórzy do tych celów wykorzystują swoje miejsce zamieszkania, a jeszcze inni korzystają z usług wirtualnego biura. Poniżej odpowiemy na pytania dotyczące tego, czym są e-biura oraz dlaczego nie warto wykorzystywać swojego lokum prywatnego do celów służbowych.

Miejsce zamieszkania a adres siedziby firmy

Nieraz mówi się, aby nie łączyć swojego życia prywatnego z zawodowym. W dużej mierze jest to prawda, choć w tym przypadku nie znajduje zbyt dużego uzasadnienia. Niemniej jednak, miejsce zamieszkania wykorzystywane jako lokal służbowy, nawet w przypadku pracy zdalnej jest mało opłacalne. Głównym tego powodem są algorytmy wyszukiwania. Prowadzenie działalności zdalnej wiąże się głównie z promowaniem w internecie. Mieszkając w centrum dużego miasta, wpis do KRS swojego miejsca zamieszkania może mieć sens. W innym przypadku nie zaleca się tego robić.

Algorytmy wyszukiwania w dużej mierze opierają się na lokalizacji i to właśnie na jej podstawie przedstawiają nam wyniki. Prawda jest taka, że im korzystniejsze umiejscowienie, tym lepiej. Druga sprawa to przychodząca korespondencja. Nie zawsze właściciel firmy bądź którykolwiek z domowników jest w domu. W takim przypadku listonosz zostawia awizo, a na nas po powrocie czeka nowy obowiązek – pójście na pocztę.

Wirtualne biura – po co z nich korzystać?

Zasada działania e-biur jest bardzo prosta. Firma posiadająca budynek w centrum dużego miasta może w bardzo prosty sposób wypożyczyć nam adres do rejestracji firmy. My w zamian opłacamy comiesięczny abonament i możemy cieszyć się wirtualnym adresem siedziby na wizytówkach czy w informacji przy wyszukiwaniu. Przedsiębiorcy często decydują się na taki ruch pod kątem promocji internetowej i działań marketingowych.

Należy zaznaczyć, że wielu klientów patrzy na firmy również przez pryzmat lokalizacji. Często uważa się, że im lepsza lokalizacja siedziby danej działalności, tym lepszą jakość prac wykonuje. Niekoniecznie ma to odzwierciedlenie w rzeczywistości, ale skoro duża część klientów tak sądzi, to dobrze to wykorzystywać.

Co oferują nam biura wirtualne?

Oczywiście, oferta biur wirtualnych nie kończy się na samym udostępnianiu adresu. Istnieje wiele dodatkowych opcji, które wybieramy podczas określania pakietu naszych usług. Do podstawowych zaliczamy odbiór przychodzącej korespondencji. Recepcjoniści w biurach wirtualnych dostając listy lub paczki, segregują je w odpowiednich miejscach i wydają wyłącznie swoim klientom.

Do usług dodatkowych, za które należy dopłacać, zalicza się wysyłkę SMS bądź maili dotyczących przyjścia korespondencji. Na życzenie klienta możliwe jest również zeskanowanie treści listu i przesłanie go mailem. Niektóre biura wirtualne oferują także możliwość udostępnienia fizycznego pokoju na spotkanie z kontrahentem.

Przeczytaj również: Zawody kreatywne, czyli przyjemne z pożytecznym.

2 odpowiedzi na “Czym jest wirtualne biuro i co oferuje korzystającym z niego przedsiębiorcom?”

Warto również wpomieć o tym, że świadczenie usług wirtualnego biura ma charakter działalności regulowanej. Trzeba mieć wpis w rejestrze przedsiębiorców uprawnionych do świadczenia usług na rzecz spółek i trustów żeby takei usługi świadczyć.
Ja szukam usług Wirtualne biuro Kraków sp. z. o. Wpis taki może uzyskać zarówno jednoosobowy przedsiębiorca, jak i spółki po ukończenia specjalistycznego kursu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *