/

/

,

Kartony do paczkomatów – jakie będą najlepsze?

Kartony

Badania rynkowe pokazują, że Polacy coraz chętniej korzystają z elastycznych form dostawy. Możliwość nadania i odbioru przesyłki w dowolnym miejscu i o dowolnej porze to dla wielu osób bardziej komfortowe rozwiązanie niż czekanie na kuriera przez kilka godzin. Należy jednak pamiętać o wyborze opakowania dostosowanego do wielkości skrytek. Sprawdź gdzie zamówić takie pudełka w dobrej cenie. 

Kartony inpost – czym różnią się od zwykłych pudełek

Dlaczego warto kupić dedykowane kartony do paczkomatów? Chodzi o oszczędność czasu i pieniędzy. Oczywiście możemy nadać przesyłkę w każdym pudełku, które zmieści się w skrytkach, najlepiej jednak korzystać z kartonów, które są oznaczone literą przyporządkowaną do konkretnego gabarytu. Dzięki temu nie trzeba mierzyć pudełka ręcznie, żeby upewnić się czy będzie odpowiednie, a to przekłada się na znaczną oszczędność czasu, zwłaszcza jeśli prowadzisz działalność w branży e-commerce i codziennie nadajesz wiele przesyłek. Kolejny atut to oszczędność pieniędzy. Od razu można zweryfikować czy zawartość zmieści się w opakowaniu o danym gabarycie, więc nie trzeba będzie przepłacać za większy rozmiar skrytki. Jeśli nie korzystasz z paczkomatów, lecz z automatów pocztowych, odpowiednie będą pudełka w nieco innym rozmiarze, znajdziesz je tutaj: https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-automaty-pocztowe/125.

Karton do paczkomatu gdzie kupić

Kartony do paczkomatów można zamówić w Internecie, np. u tego  producenta: https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-InPost/124. Na tej stronie kupisz opakowania fasonowe i klapowe we wszystkich trzech gabarytach. W ofercie są pudełka wykonane z trzech warstw tektury, ale również szczególnie wytrzymałe kartony pięciowarstwowe. Warto zwrócić uwagę na modele z nadrukami. Tego rodzaju pudełka to idealna propozycja dla właścicieli e-sklepów. Klienci lepiej zapamiętają Twoją markę, jeśli otrzymają produkty w pudełku, na którym umieszczono np. grafikę lub podziękowanie za zakup. Dzięki temu zbudujesz pozytywny wizerunek swojej firmy. Można wybrać opakowanie z dodatkowymi elementami np. z taśmą klejącą, która ułatwia zamykanie przesyłki oraz z taśmą zrywalną pozwalającą na szybkie otwarcie pudełka. Wielu klientów skarży się na trudności z otwieraniem kartonów obklejonych taśmą pakową. Pasek do zrywania eliminuje ten problem. 

Karton paczkomat a wymiary

Najmniejsza skrytka w paczkomacie oznaczona jest literą „A”. Ma wymiary 8 x 38 x 64 cm. Jeśli chcesz kupić pasujące do niej kartony w sklepie on-line, wystarczy wejść na odpowiednią podstronę, żeby szybko znaleźć pudełka dostosowane do najmniejszej skrytki. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na wybieranie odpowiednich pudełek spośród modeli pasujących do wszystkich trzech skrytek. W najmniejszym rozmiarze można zakupić zarówno pudełka fasonowe, jak i klapowe. Dostępne są kartony w kolorze białym lub tradycyjnym szarym. 

Karton paczkomat b i c

Średnia skrytka oznaczona jest literą „B” i ma wymiary 640x380x190 mm, natomiast największy gabaryt, czyli C pomieści przesyłkę wielkości 640x380X410 mm. W tych skrytkach umieścisz części do samochodów, zabawki, a nawet sprzęty AGD np. krajalnicę, mikrofalówkę czy ekspres do kawy. 

Jaki karton wejdzie do paczkomatu

Do paczkomatu można wybrać także standardowe kartony, których wymiary nie przekraczają wymiarów największej skrytki. Do wyboru są pudełka klapowe, fasonowe, z automatycznym dnem, z nadrukami, owijki do książek, z paskami klejowymi i taśmami zrywlanymi. O wiele wygodniej korzystać jednak z dedykowanych pudełek, które można szybko zamówić i błyskawicznie dopasować do odpowiedniej skrytki. 

Gdzie kupić dobre kartony inpost?

Odpowiedni rozmiar to jeszcze nie wszystko. Pudełka muszą być solidnie wykonane, jeśli mają skutecznie chronić zawartość przed uszkodzeniem. Nie wybieraj więc przypadkowej oferty, ale skorzystaj z usług doświadczonego producenta opakowań, który ma wiele pozytywnych opinii i działa na rynku od kilkunastu lat. Zwróć uwagę na liczbę warstw tektury i na to, czy opakowania posiadają certyfikat FSC, poświadczający, że zostały wykonane z surowców pochodzących z wiarygodnych źródeł.

Zakup dedykowanych pudełek do paczkomatu znacznie przyspiesza proces pakowania. Nie trzeba wymierzać pudełek, można szybko  zamówić model pasujący do odpowiedniej skrytki, bez przepłacania za większy gabaryt i bez obaw o to, że przesyłka jednak nie zmieści się w paczkomacie. 

Materiał zewnętrzny.

Czytaj też: Producent kartonów – jak znaleźć zaufaną firmę?

Jedna odpowiedź do „Kartony do paczkomatów – jakie będą najlepsze?”
  1. Awatar Anka
    Anka

    Na dobrą sprawę to polskie sklepy internetowe powinny zadbać o odpowiednie kartony. Jak się zamówi na Zalando to karton wygląda porządnie, można go zakleić i odesłać. A z polskich sklepów to takie byle co przychodzi, bez logotypu, brudne itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *